Політика 2 Квітня 2018 8:10Марина Сейлор

Із хронік добре видно до якої міри Київ 1918-1921 рр. був петлюрівським містом

ПРО УРОКИ ІСТОРІЇ. Хроніки 1918-1928 ("Документи епохи") від Леоніда Моґі - mustwatch i mustshaw як навчальний фільм для шкіл і вишів. Його двічі треба дивитись - раз "покадрово", вдруге - як цілість ("рух часу"). Всі історичні шаблони, інстальовані нам колоніальною освітою, ламаються, як соломинки.
І найцікавіші там - ні, не фон Ейхгорн, не Скоропадський, не Петлюра, не Скрипник з Раковським... Найцікавіша там, як на мене, - якраз безіменна маса: людська юрба на вулицях і вокзалах.

Вона дуже різна - і числом, і соціальним складом, і навіть антропологічно - залежно від того, які прапори мають в кадрі. І зразу зрозуміло стає, чому столицею "вільної, незалежної України трудящих" - УСРР (не плутати з пізнішою УРСР - "сталінською"!) було призначено Харків - із цих хронік добре видно, до якої міри Київ 1918-1921 рр. був "петлюрівським містом" (так!). Видно, як реаґувало САМЕ МІСТО на кожну з "влад", що намагалась ним оволодіти. Масове свято зустрічі "своїх" - "Майдан на Софійській площі" - збирав тільки Петлюра (за кожним разом!!). На диво ріденька вервечка киян - в яких два-три ряди голів уздовж тротуару обабоки (зйомка з даху) - зустрічала "белую гвардию" (погана новина для всіх, хто встиг повірити, ніби "Киев - русский город"), і приблизно так само (а може, й ті самі?) зустрічали Скоропадського з німецьким військом (а це вже погана новина для наших "гетьманців"!)... І тільки більшовиків не зустрічали взагалі: в жодному з київських кадрів з більшовиками за 1918-1921 рр. НЕМА МІСЦЕВОГО НАСЕЛЕННЯ.
Це дуже стрьомне видовище - як їдуть по снігу Печерськом кіннотники Муравйова. Як у принишклий, похований по хатах Київ вступає смерть.

Як і чому, завдяки яким стратегіям і технологіям саме цим окупаційним силам вдалося за півпокоління (до 1933-34 рр.) повністю підгребти під себе Україну (а ще за півпокоління - пів-Європи...) і повністю "злитися з пейзажем", підмінивши собою "місцевих" (що ми нині знаємо про СВОЇХ лівих, СВОЇХ соціалістів, СВОЇХ комуністів?..) - ось це нам життєво важливо тепер зрозуміти для перемоги.
Дивімось, думаймо, читаймо...
З Вербною неділею всіх!))

Джерело: https://oleg-leusenko.livejournal.com/9110403.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ