Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства
Україна 14 Грудня 6:12Mikel

Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства

Спортсмени змінюють громадянство і цим не здивуєш нікого. Часто велику роль у прийнятті такого рішення відіграють більші преміальні, можливість тренуватися в кращих умовах і мати дороге обладнання.

Однак, коли твоя країна перебуває у стані конфлікту з іншою державою, зміна громадянства спортсменів, які ще вчора святкували перемогу під прапором України, а сьогодні отримують громадянство країни-агресора, сприймається дуже болісно.

АННА БУРЯК (26 років) - п'ятиборство, Луганськ.

Свій переїзд і зміну громадянства спортсменка пояснила сімейними обставинами. Майже відразу ж після залагодження процедур з документами Анна Буряк розпочала виступи на турнірах в Росії.

Прощаючись з колись рідною країною і своїми колегами зі збірної, Анна Буряк лише попросила, аби Національний олімпійський комітет не перешкоджав  їй у міжнародних виступах за Росію. Анна Буряк у складі збірної України неодноразово ставала чемпіонкою світу з п'ятиборства.

МАКСИМ ОБЕРЕМКО (39 років) - віндсерфінг, Крим.
ОЛЬГА МАСЛИВЕЦЬ (дружина попереднього) - 39 років, яхтсменка, Крим.
ОЛЕКСІЙ ОЛІЙНИК (38 років) - змішані єдиноборства, Харків.
МАРИНА ГОЛЯНКІНА (20 років) - синхронне плавання, Донецьк.
ВІРА РЕБРИК (28 років) - легка атлетика, Крим.

«Незручно мені буде виступати за Україну, враховуючи, що я живу в Криму, який тепер належить Росії. Справа в тому, що мої батьки - інваліди. Я не можу їх кинути і поїхати. Я не за власним бажанням міняю громадянство. У мене безвихідна ситуація», - прокоментувала Віра Ребрик виданню «Сегодня».

Українська легкоатлетка неодноразово встановлювала рекорди у метані списа. Також під прапором України Віра Ребрик стала чемпіонкою Європи з легкої атлетики у 2012 році.

ВОЛОДИМИР ГРИГОР'ЄВ (34 роки) - шорт-трек, Сумська область.
ТЕТЯНА ВОЛОСОЖАР (30 років) - фігурне катання, Дніпро.
ЮЛІЯ МАНАГАРОВА (28 років) - гандбол, Кривий Ріг.
РЕГИНА ШИМКУТЕ (31 рік) - гандбол, Херсон.
СЕРГІЙ ЛАГКУТІ (31 рік) - велоспорт, Крим.

Працював у прикордонній службі України і довгий час представляв Центральний спортивний клуб Збройних сил України, з яким виборов срібну нагороду на етапі Кубка світу у 2013 році в Мексиці.

У 2008 році спортсмен захищав кольори української збірної на Олімпійських іграх у Пекіні. Також під прапором України Сергій Лагкуті здобув срібло чемпіонату Європи з велотреку.

АРТЕМ ІВАНОВ (29 років) - важка атлетика - Дніпро-Крим.
ЕЛЕОНОРА РОМАНОВА (18 років) - художня гімнастика, Луганська область.
ПАВЛО ПАДАКІН (22 роки) - хокей - Донецьк.
ЄЛИЗАВЕТА ОШУРКОВА (26 років) - велоспорт, Донецьк.
ДАНИЛО ЛІСОВИЙ (19 років) - футбол.
ОЛЕКСАНДР БОНДАР (24 роки) - стрибки у воду - Луганськ.
ВАЛЕНТИН МОЛДАВСЬКИЙ (25 років) - змішані єдиноборства, Луганська область.
АРТУР АЙВАЗЯН (44 роки) - колишній офіцер ЗСУ, старший лейтенант прикордонної служби України - кульова стрільба, Крим.
СЕРГІЙ КАРЯКІН (27 років) - шахи, Крим

КАТЕРИНА ЛАГНО (27 років) - шахи, Львів

атерина Лагно народилася 27 грудня 1989 року у Львові. Згодом переїхала жити на Донеччину. У 2009 році одружилася з французьким гросмейстером Робером Фонтеном. На сьогодні в офіційному рейтинг-листі вона займає сьоме місце серед жінок у світі, і перше - серед українок. Катерина Лагно вважається наймолодшим гросмейстером серед жінок. Шахітска неодноразово ставала чемпіонкою світу та Європи під прапором України.

Колишня львів’янка Катерина Лагно наразі мешкає у Франції. За спеціальним указом президента РФ Володимира Путіна українська шахістка отримала громадянство Росії.

ІГОР КАЛИНІН (19 років) - футбол, Крим

Чинний півзахисник маріупольського «Іллічівця» наразі залишається грати у чемпіонаті України, однак вже має на руках паспорт Росії і думає про переїзд до країни, громадянином якої він став. Своє рішення футболіст пояснив тим, що вся його родина в Криму, родичі в Росії, а в Україні він один.

«Я теж люблю Україну і нічого не маю проти Росії. Просто склалася така життєва ситуація, тому схиляюся до такого рішення ... У нас сім'я згуртована, не хочеться розлучатися», - розповів Калінін сайту football.ua.

Ігор Калінін неодноразово виступав за збірну України у віці до 18 і 19 років. Після того, як гравець оголосив про своє рішення змінити громадянство, головний тренер збірної U-19 Олексій Петраков досить різко відреагував на рішення футболіста і виключив Калініна із заявки у збірну.

Гравець перебував на перегляді у російських клубах «Зеніт» і «Терек», однак поки що повернувся грати в український чемпіонат.

Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ