Колишній клірик УПЦ МП назвав українців «ідіотами і зрадниками»
Україна 28 Серпня 2021 19:08Марина Сейлор

Колишній клірик УПЦ МП назвав українців «ідіотами і зрадниками»

Протоєрей Андрій Новіков, член Синодальної біблійно-богословської комісії РПЦ, настоятель Троїцького храму на Воробйових горах в Москві, який раніше служив секретарем Одеської єпархії УПЦ МП, підтримував російську агресію і залишив Україну у 2014 році через переслідування СБУ, назвав українців «ідіотами і зрадниками» за готовність захищати Україну зі зброєю в руках.

Про це повідомляє Релігія в Україні з посиланням на інформацію Рolitnavigator.net.

Зазначається, що російський військкор Дмитро Стєшин нещодавно був здивований результатами соціологічного опитування, проведеного львівською компанією «Рейтинг». 60% респондентів заявили, що готові в разі загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках.

«Абсолютна більшість українців вважає себе патріотами, майже 60% готові захищати Україну зі зброєю в руках. Неприємна цифра для опитування, але ми маємо точну відповідь на питання: «Чому Росія не стала звільняти Україну в 2014 році», – прокоментував результати опитування Стєшин.

З ним не погодився колишній секретар Одеської єпархії протоєрей Андрій Новіков, який понад 10 років є членом Синодальної біблійно-богословської комісії та Міжсоборної присутності РПЦ, а з 2014 року призначений Патріархом Кирилом настоятелем Троїцького храму на Воробйових горах в Москві.

«По-перше, ті, хто є росіянами і підтримують Росію, багато, і їх потрібно захищати і рятувати, незалежно від того, скільки ідіотів і зрадників виявилося. Якби їм віддали умовний Курськ в 1991 році, і в Курську розвели б свідомих, це не означало б, що Курськ треба не рятувати і не повертати.

По-друге, це просто незаконно відірвана корінна територія Росії, незалежно від того, що вважають промиті пропагандою любителі сала. Є вищі цінності, ніж «думка жителів», і до таких цінностей відноситься єдність Російської землі і місія єдиної Російської держави», – вважає титулований богослов РПЦ.

У Москві протоєрей Андрій Новиков відомий також тим, що влаштовує у своєму храмі заходи з “розвінчання міфу українства”, навчання “державному служінню російських мотоциклістів, боротьбу за Новоросію”, вважаючи Україну, “так званою українською державою”.

У 2015 році протоєрей Андрій Новиков прямо заявив вірянам:

«У нас немає нікого в цьому світі, крім Росії і її президента».

Раніше Український Дощ писав, що архієреї Кіпрської архієпископії виступили із засудженням визнання ПЦУ своїм предстоятелем – архієпископа Хризостома, який за літургією вперше згадав митрополита Епіфанія (Думенко) серед предстоятелів помісних Церков.

Джерело: https://matrix.co.ua/editor1/149227/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ