Концепт нової редакції Закону “Про Службу безпеки України” представлено спецслужбою на Комітеті Верховної Ради України
Вата 1 Жовтня 2019 17:38Денис Діденко

Концепт нової редакції Закону “Про Службу безпеки України” представлено спецслужбою на Комітеті Верховної Ради України

Колегія СБ України підтримала концепт нової редакції Закону “Про Службу безпеки України”. Відповідно до цього рішення учора, 30 вересня, основні положення законопроекту були презентовані на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. У засіданні також взяли участь Ірина Венедіктова – Голова Комітету з питань правової політики та інші народні депутати. Йдеться на офіційному ресурсі СБУ.

Наслідком ухвалення нової редакції Закону “Про Службу безпеки України” стане наймасштабніша реформа Служби безпеки за часів незалежності.

Наразі ж, не очікуючи законодавчих змін, СБ України у межах існуючих повноважень розпочато реформування відомства. Зокрема, завершився перший етап функціонального обстеження існуючої структури Служби безпеки, результати якого стануть основою детального плану послідовних управлінських рішень в контексті реформування.

Очільник відомства Іван Баканов визначив пріоритетом перетворень наближення СБУ до кращих моделей спецслужб держав-членів ЄС і НАТО з урахуванням сучасних потреб України. Особливо Голова СБ України акцентує увагу на проблемах державної безпеки, які є наслідками військової агресії з боку Російської Федерації. «Необхідність кардинальних змін у спецслужбі викликана швидкісною мутацією викликів, що впливають на рівень національної безпеки. Служба має не лише аналізувати загрози в режимі онлайн, але і передбачати нові, оперативно розробляючи «вакцини», що зможуть нейтралізувати загрози ще на етапі їхнього виникнення», ‒ акцентував Іван Баканов.

У СБ України передбачають, що з таким завданням може впоратися лише високотехнологічна, професійна та мобільна, оптимальна за чисельністю й структурно гнучка спецслужба, функціональні завдання якої формуватимуться не на підставі заздалегідь визначеної організаційної структури, а залежно від особливостей безпекового середовища.

Результатом комплексної реформи СБУ за пріоритетними напрямками стануть:

- відмова від невластивих функцій та унеможливлення розслідування злочинів, що не становлять загрози державній безпеці України;

- розширення контррозвідувального вектору роботи СБ України та ризик-орієнтований підхід до протидії загрозам державній безпеці;

- впровадження гнучкої структури служби;

- скорочення та перезавантаження кадрового складу служби;

- демілітаризація,

- підвищення рівня заробітної плати працівників служби;

- деполітизація керівної вертикалі СБ України та призначення Голови СБ України на строк, що не збігається зі строком каденції Президента України;

- вдосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами;

- формування розгорнутої системи демократичного цивільного контролю за діяльністю спецслужби, що слугуватиме запорукою дотримання Службою безпеки прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, зокрема, унеможливлюватиме тиск на бізнес.

Найближчим часом проект нової редакції Закону України “Про Службу безпеки України” буде презентовано міжнародним партнерам і подано Президенту України.

#СБУ #Реформа #ЄС #НАТО #Закон #концепція #європейські_стандарти

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ