Політика 5 Жовтня 2017 7:01Mikel

Козацтво, Боснія і війна на Донбасі: хто такі полонені в Сирії росіяни

Міністерство оборони РФ спростовує причетність цих людей до лав російської армії, та стверджує, що жоден військовий у полон не потрапляв.

Представник президента РФ Дмитро Песков заявив, що інформація про полонених з’явилася з недостовірних джерел.

Один із чоловіків на відео представився Романом Заболотним. Громадське з’ясувало, що він брав участь у бойових діях на окупованій частині Луганської області, інший — Григорій Цуркану, також воював на Донбасі та був у Сирії ще в 2013 році.

Розповідаємо, що відомо про полонених росіян.

Григорій Цуркану

Відео з нібито громадянами Росії, які, за твердженням бойовиків, потрапили в полон під час боїв за сирійське місто Дейр-ез-Зор, оприлюднили 3 жовтня.

Один із полонених представляє іншого Цуркану Григорієм Михайловичем, 1978 року народження, уродженцем Домодєдовського району Московської області.

Російські ЗМІ писали прізвище чоловіка як «Сурканов», замість Цуркану.

Про нього відомо небагато. За інформацією Всеросійської громадської організації ветеранів «Бойове братство», Цуркану вступив до її лав у 2015 році. Членам організації його представили як учасника бойових дій у Сирії.

Георгій Цуркану (другий праворуч у верхньому ряді) на зустрічі Бойового братства. Фото bbratstvo.com

Пізніше на сайті «Братства» з’явилося звернення:

«Із болем дізналися, що Григорій Цуркану в Сирії потрапив до рук  терористів. Сподіваємося, що він і його товариш живі. Поділяємо цей біль із його родиною, яка отримає всю необхідну підтримку».

Георгій Цуркану. Фото bbratstvo.com

Як розповів брат Цуркану журналістам, Григорій двічі був на Донбасі та брав участь у бойових діях на боці бойовиків «ЛНР», за що навіть отримував медалі.

«Медалі давали за бойові дії у Донбасі. Він там був двічі у 2014 році. Там були люди від «Вагнера», (приватна військова компанія «Вагнер», тренується на базі ФСБ, у РФ уважається елітною, — Громадське). Їм пропонували в групу якогось спецпризначення ГРУ, як командира. Потім він заходив безпосередньо, самі «ЛНР-івці» запрошували — керівництво «ЛНР». А потім їх звідти витурили», — сказав брат в інтерв’ю «Радио Свобода».

Також Георгій Цуркану був у Боснії під час виборів 2014-го року. Брат стверджує, що він їздив туди «як турист».

Георгій Цуркану (праворуч) у Боснії у 2014 році. Фото з Faсebook Романа Цуркану.

Роман Заболотний

Другий чоловік представився Заболотним Романом Васильовичем, 1979 року народження, уродженцем селища Рассвєт Аксайського району Ростовської області.

Роман Заболотний має кілька сторінок у різних соціальних мережах. Приміром, його профіль у «Мой мир» майже порожній — лише з однією світлиною.

Роман Заболотний. Фото зі сторінки Заболотного

У соцмережі «ВКонткате» в Романа також усього одне фото, оприлюднене 18 лютого 2014 року.

На ній він у формі з шевроном «Всевеликого войска Донского» разом із «отаманом» цього угрупування — депутатом держдуми РФ Віктором Водолацьким.

Заболотний (ліворуч) і отаман Водолацкий. Фото зі сторінки Заболотного.

А ось у Facebooк Заболотний вів сторінку до 7 лютого 2016 року. Останній його допис присвячений президенту РФ Володимирові Путіну:

«Я хочу сказати наступне: Володимир Володимирович робить усе можливе для процвітання і зміцнення обороноздатності нашої Батьківщини Матері».

Роман Заболотний. Фото don-kazak.ru/

Фото профілю таке саме, як і у «Вконтакте».

Цікаво, що на ім’я отамана Водолацького є подяка від Базілія Х’юніка — керівника «Братства святих Кирила та Мефодія».

У листі йдеться про «гуманітарну місію в Луганську область» та доставку вантажу 9 грудня 2016 року:

«Надто хотілося б подякувати козаку підхорунжому Заболотному Романові Васильовичу з Ростовської області, Аксайського району, селища Рассвєт. Роман Васильович проявив відданість православній церкві й доклав максимум зусиль для безпечної та адресної доставки гуманітарної допомоги на склад Луганської єпархії».

Подяка на ім'я депутата Водолацького. Фото з сайту депутата Водолацького

Як припустили фахівці Conflict Intelligence Team, Заболотний міг воювати в Сирії у складі тієї ж приватної військової компанії «Вагнер».

«Судячи зі світлини профілю, можна припустити, що Заболотний служив у збройних силах РФ, проте невідомо, був на момент захоплення в полон російським військовослужбовцем чи найманцем «ПВК Вагнер», — повідомили в CIT.

Отаман Водолацький та інші

У профілі Заболотного також є групове фото з іншими козаками, імовірно, зроблене на Донбасі. Фото оприлюднив Олег Жигулін.

Роман Заболотний у центрі. Фото з сторінки Заболотного.

Сам Жигулін, поплічник Заболотного, неодноразово був в окупованому Луганську, про що свідчать численні фото на його сторінці.

Жигулін і «гуманітарний конвой». Фото з Facebook.

На деяких він у військовій формі разом з іншими, на інших — поруч з автомобілями, які незаконно доставляють на окуповані території так звану гуманітарну допомогу.

Жигулін і «гуманітарний конвой». Фото з Facebook.

Хто ж такий отаман Віктор Водолацький?

Він — депутат Держдуми Росії, поважний отаман «Всевеликого войска Донского». У січні 2014-го під час Революції Гідності обіцяв послати в Україну «тисячі козаків» для придушення протесту на Майдані.

Водолацький, Путін та Медведєв. Фото із сайту «Всевеликого війська Донського»

«Треба буде — і десять, і п’ятнадцять тисяч відправимо», — сказав він в інтерв’ю «Новой Газете».

Представники «Всевеликого войска Донского» брали активну участь у бойових діях на боці самонзваної «ЛНР».

Проте наразі немає доказів, що Заболотний воював разом із Миколою Козіциним, який 27 квітня 2014 року захопив Антрацит Луганської області, або з Павлом Дрьомовим, що з «донськими козаками» окупував Стаханов.

«Ісламська держава» оприлюднила відео з двома полоненими російськими військовими 3 жовтня.

Про взяття в полон двох російських військових у Сирії бойовики заявили 28 вересня, однак у Міноборони РФ це спростовували.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/kozatstvo-bosniia-i-viina-na-donbasi-khto-taki-poloneni-v-syrii-rosiiany
Схожі статті