Прес-релізи 20 Квітня 2023 18:41Марина Сейлор

KPI метрики ефективного маркетингу

Один з ключових показників успішної роботи бізнесу - зростання продажів та прибутку. Під час маркетингової кампанії моніторяться показники ефективності, що допомагають зрозуміти, чи працюють конкретні маркетингові інструменти для даного бізнесу і чи приносить рекламна стратегія позитивний результат. Ключовими показниками ефективності є певні KPI - індикатори успішності маркетингової кампанії, які варто відслідковувати.

64407c81c7ca7.jpg

Показники ефективності є важливими метриками, які підприємства використовують для вимірювання прогресу в досягненні маркетинговий цілей. Основні маркетингові метрики надають цінну інформацію про продуктивність різних областей бізнесу: рекламі, продажів та обслуговування клієнтів. Визначивши дев'ять базових метрик і регулярно відслідковуючи їх, фахівці можуть приймати рішення на основі даних і, в кінці кінців, досягати більшого успіху.

Основні маркетингові метрики

KPI метрики ефективного маркетингу можуть варіюватися залежно від бізнесу і його цілей, але дев'ять з найбільш поширених метрик включають:

  1. Кількість відвідувачів сайту – це кількість унікальних користувачів, які відвідали сайт організації за певний період часу. Цей показник є ключовим показником ефективності KPI в SEO та допомагає покращити рейтинг сайту у пошукових системах, а також залучити більше органічного трафіку.
  2. Коефіцієнт конверсії (CR) – це відсоток відвідувачів, які здійснили бажану дію на сайті, наприклад, зробили покупку або залишили контактні дані. CR показує, наскільки успішним є комплекс маркетингових дій (наприклад, замовлень або підписок на розсилки)
  3. Окупність витрат на рекламу (ROAS) – це співвідношення між доходами і витратами на рекламу. Формула показує скільки грошей було зароблено на кожен вкладений долар в рекламу. ROAS = дохід від рекламної кампанії / витрати на реклам.
  4. Повернення інвестицій (ROI) та повернення інвестицій у маркетинг (ROMI) - ROI показує, скільки грошей підприємство отримало в результаті інвестицій у проект. ROMI, з іншого боку, показує, скільки грошей було зароблено на кожен вкладений долар бюджету контекстної реклами.
  5. Життєва цінність споживача (LTV) - це очікувана сума грошей, яку компанія отримує від одного клієнта весь час його взаємодії з брендом. Формула LTV допомагає визначити, наскільки вигідно бізнесу утримувати певний сегмент клієнтів. Саме для визначення цієї метрики потрібно поділити аудиторію на сегменти.
  6. Вартість залучення клієнта (Customer Acquisition Cost, CAC) – це сума грошей, витрачена на залучення одного нового клієнта. Формула CAC розраховується окремо для кожного каналу, наприклад таргетованої реклами, так і загалом в рекламній діяльності.
  7. Відсоток відмов (bounce rate). Звертайте увагу на відсоток відмов аудиторії від вашого сайту чи додатку. Цей показник сигналізує про мінімальний рівень задоволення і очікування від продукту, сервісу, вигляду сайту.
  8. Кількість нових клієнтів, приведених через партнерський маркетинг. Ця метрика буде показувати ефективність вашої персональної активності. Успішне партнерство - запорука майбутнього прибутку.
  9. Кількість відгуків або рейтингів на сайті чи соціальних мережах. Важливий показник і передвісник брендового трафіку на сайт. Посприяйте тому, щоб в мережі з'явилося більше позитивних відгуків про агенцію.

64407cc499c8c.jpg

Що варто розуміти про ключові метрики в маркетингу

Ці маркетингові метрики можуть використовуватися в оцінці ефективності рекламних кампаній та прийнятті рішень щодо зміни стратегії на основі даних. Вони більш просунуті та вимагають деякої технічної підготовки для їх розрахунку. Але це виправдана витрата часу.

Основні 9 метрик маркетингу залежать від багатьох факторів і мають обиратися під тип продукту або послуги, канали маркетингу та  бюджет маркетингових витрат. Однак, деякі з ключових метрик маркетингової ефективності, які можуть бути застосовані в різних сферах бізнесу, включають розрахунок кількості нових клієнтів, повернення інвестиції та утримання аудиторії. Варто орієнтуватися на ефективність ваших маркетингових активностей для більшого фінансового результату.

 

Схожі статті