Київ та мобільність громадян під час карантину
Прес-релізи 8 Травня 2020 20:12Марина Сейлор

Київ та мобільність громадян під час карантину

Наскільки відповідають дійсності жарти про київських таксистів, які були особливо популярні на початку карантину?

Армен Сафарян, виконавчий директор компанії I AM Group поділився з нами своїми спостереженнями, як змінився ринок таксі в Києві в зв'язку з обмеженнями, викликаними карантином.

Довідка: компанія I AM Group заснована в 2015 році, надає в  оренду автомобілі в Києві для роботи в службах таксі і для приватних цілей.

Тарифи на проїзд в Убері, Болті та Уклоні залишилися такими ж, як і були до карантину, а ось підвищувальних коефіцієнтів в піковий час і динамічного зростання вартості проїзду немає. Попит на поїздки зовсім невеликий. Тому порівнюючи з "докарантінними часом" - середня вартість поїздки стала нижче. У цілому ми можем сказати, що для пасажира ціни стали нижче.

Попит на поїздки сильно зменшився дуже сильно. Кількість поїздок впала у середньому на 60-80% у зв'язку з цим різко скоротилася потреба в автомобілях в сфері таксі. Зараз ситуація потроху стає краще. Ми бачимо, що одночасно з послабленнями карантину зростає і економічна активність киян.

Змінилась і структура попиту. Є перевезення медпрацівників, завдяки акціям від Uber і Bolt, які виділили промокоди і роздали їх серед медичних закладів, задіяним у боротьбі з Covid-19. На роботу продовжують їздити співробітники продовольчих магазинів, в тому числі менеджери. Ну і точно можна сказати про частину побутових переміщень до друзів і родичів, які раніше здійснювалися на громадському транспорті.

До карантину заробіток “паркового” водія був від трьох до семи тисяч гривень на тиждень. Дохід водіїв при 10-годинному робочому дні скоротився приблизно вдвічі. Удвічі скоротився і дохід автопарків. Ми віддаємо собі звіт в ситуації і тому ввели "антикризові тарифи" на оренду з оплатою за кількість кілометрів. Це допомагає водіям в службах перевезень відчувати себе більш захищеними. Крім того, після введення цих тарифів до нас частіше стали звертатися клієнти традиційних міжнародних прокатів. Ми об'єктивно стали сильно "вигідніше". Думаємо, що і після карантину цей підхід збережеться. У нас дуже комфортні умови оренди авто для роботи в таксі: iamgroup.com.ua/

Доречі, окрім робітників служб таксі ми відзначаємо збільшення попиту на послугу “оренда машини на час карантину”.

Загалом, цей карантин - унікальна подія з точки зору зниження економічної активності. І дуже потужний удар майже по всіх бізнесах. Гадаю, що остаточно подолати наслідки для економіки ми зможемо не скоро.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ