Легалізація “євроблях”: як це робили в Молдові
Політика 11 Липня 2018 21:05Марина Сейлор

Легалізація “євроблях”: як це робили в Молдові

Свого часу в Молдові було чимало «євроблях». Уряд країни дозволив провести одноразову амністію машин на іноземній реєстрації, ввезених до 1 листопада 2016 року, зі знижкою від діючих ставок акцизу в розмірі 70%. Обмеження за роком випуску теж було знято - машини віком понад 10 років обкладалися акцизом як 10-річні. Скасували обов'язкове надання сертифікату. Варто зауважити, що зараз в Молдові максимально допустимий вік для розмитнення авто становить 7 років, хоча за правилами 2016- го було 10 років, пише Auto.Ria.

 

Амністія «євроблях» тривала з 1 січня до 1 квітня 2017 року, але через велику кількість бажаючих легалізувати свої авто термін був продовжений до 1 липня. Пільгове розмитнення («легалізація») проводилося за ставками акцизу 2016 року. Перед розмитненням необхідно було надати «віньєтку», тобто документ про сплату збору за користування дорогами і довести факт керування цим авто до 1 листопада 2016 року.

Для реєстрації авто в Молдові вже на нового власника потрібно виїхати за кордон, укласти з власником «з брифа» договір купівлі-продажу, зняти авто з обліку в країні приписки, а тоді вже звертатися до місцевих органів реєстрації.

«Скільки коштувало «легалізувати» машину з іноземною реєстрацією в Молдові? Візьмемо для розрахунку прикладів найдорожчі категорії за віком, тобто 10+ років. Якщо бензиновий двигун мав обсяг 0.9 л, пільговий акциз становив 140 євро; 1.3 л - 230 євро; 2.5 л - 1140 євро; 3.5 л - 3700 євро. Дизельні авто з двигуном 1.5 л обходилися в 270 євро; 2.5 л - 1150 євро; 3.5 л - 3700 євро», - відзначають експерти Avto.Ria.

 

Наведені значення - пільгові, для «податкової амністії», в розмірі 30% від повних ставок акцизного збору.

Поки тривав період «легалізації євроблях» в Молдові, зареєструвати свої автомобілі встигли 18,7 тисячі власників. Надходження до державної скарбниці склали 442 мільйони лей - близько 21,6 млн євро. Тобто, в середньому з кожного розмитненого «єврономера» Молдова отримала 1155 євро.

 

Закон крім «амністії» передбачав ряд санкцій для тих, хто вирішить і далі їздити на нерозмитнених авто, ігноруючи законодавство. Спочатку ввели плату за дороги для водіїв, які мають молдавське посвідчення водія, але керують «чужими» автомобілями. Вартість «віньєтки» - 4 євро за 7 днів, або 16 євро на місяць, або 85 євро за 180 днів. Максимальний термін тимчасового ввезення - 180 днів протягом послідовних 12 місяців.

Поліції надали пряме право зупиняти автомобілі з іноземною реєстрацією і перевіряти дійсність «віньєтки» і час перебування авто на території Молдови. У разі порушень автомобіль затримується і примусово супроводжується до прикордонного митного поста, звідки машина буде вивезена за територію держави. Вартість супроводу - 0,15 євро за кожен кілометр (плюс оплата за відсутні віньєтки по 180 євро за кожен повний або неповний період в 180 днів, а також за інші штрафи).

 

Права іноземців при цьому зберегли - якщо, наприклад, українець в'їде в Молдову на своєму авто, до 180 днів він може перебувати і користуватися дорогами цієї держави безкоштовно. Далі - 180 євро за кожні наступні 180 днів.

Нагадаємо, як раніше заявила Ніна Южаніна, законопроект щодо вирішення проблеми з автомобілями на європейській реєстрації вже розроблений. За її словами, однією з причин небажання розмитнювати автомобілі в Україні є завищена ввізне мито і ПДВ.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/publishing/171151-legalizacija-evrobljakh-kak-ehto-delali-v-moldove.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ