Маючи намір працевлаштуватись на одному з польським підприємств, насамперед потрібно оформити робочу візу, запрошення на роботу та ін. Які документи на національну візу в Польщу потрібні? Яку роботу пропонують українцям?
Документи, які потрібні для легальної роботи в Польщі
Працевлаштування в Польщі – ціль багатьох українців. Основним документом, який необхідний для офіційного оформлення на роботу є національна віза в Польщу https://1viza.com/services/paket-dokumentiv-richnij. Аби її отримати необхідно звернутись до візового центру. Вони працюють в багатьох великих містах України.
Пакет документів, які необхідно здати для відкриття візи:
- Запрошення на роботу від польського роботодавця. Таке запрошення свідчить про намір роботодавця офіційно оформити на роботу українця. Оформлюється воно після проходження співбесіди. Зазвичай, польській фірмі необхідно близько місяця аби оформити документ.
- Страховий поліс та квитанція про його оплату. Оформити страхові документи можна в будь-якій страховій компанії, але головне, щоб термін дії договору покривав час, який працівник планує провести за кордоном.
- Заповнена візова анкета. Якщо для працевлаштування особа звернулась до кадрового агентства, то їх менеджери допоможуть з заповненням анкети.
- Національний та закордонний паспорт громадянина України, а також ідентифікаційний код (ІПН).
- 2 фотокартки встановленого зразка.
Переваги офіційного працевлаштування
Легальна робота в Польщі https://1viza.com/vacancies/krayina=polsha пропонує хороші умови праці та високий, стабільний рівень оплати праці. Офіційне працевлаштування надає такі переваги:
- чітко встановлений робочий графік, та доплата за понаднормову працю;
- своєчасна виплата заробітної плати;
- можливість отримання премії за виконання 100 % плану;
- забезпечення соціальним пакетом: лікарняний, відпустка тощо.
Також більшість польських роботодавців працівникам з інших держав пропонують місце для проживання. Зазвичай це кімната в хостелі або гуртожитку. В кімнати можуть проживати по 2-4 чоловік. Саме проживання безкоштовне, але необхідно сплачувати за комунальні послуги.
Крім цього, роботодавці забезпечують безкоштовним проїздом на автобусі від підприємства (проїзд до роботи та назад); робочим одягом та взуттям. На деяких роботах, наприклад працівники, які замаються обробленням гусячих та індичої тушки, отримують гарячий комплексний обід.
Поширені вакансії для українців
Найчастіше українці працевлаштовуються на роботу, яка не вимагає знання мови та досвіду роботи. Наприклад на фермах, заводах, м’ясокомбінатах. Найбільш поширені вакансії: робітник виробничої лінії; сортувальник, пакувальник. Втім, є робота, яка вимагає мінімального знання польської мови, а ось без досвіду можна працевлаштуватись. Це може бути робота покоївки в Польщі, помічник на кухню в ресторані, офіціантка.
Користуються популярністю й роботи за спеціальністю – будівельники, швачки, перукарі, електрики, сантехніки, а також робота за кордоном далекобійником.