Прес-релізи 16 Листопада 2021 12:18Марина Сейлор

Лежанки для собак: де поставити і як привчити

Лежанки для собак: де поставити і як привчити

Лежак для собакиважливий елемент, який позначає межі собачої території у будинку господаря. Комфортне співіснування людини й собаки під одним дахом неможливе без їх взаємної поваги один до одного: господар облаштовує для улюбленця комфортне місце і не порушує його недоторканості, займається вихованням свого чотирилапого улюбленця та турбується про нього, пес щосили любить свого вихователя, але розуміє, хто в домі авторитет, тому слухається і знає своє місце.

Пушистый лежак -лежанка для собак и кошек диаметр 60 см спальные места для домашних животных, цена 599 грн - Prom.ua (ID#1366073570)

Правильне розташування спального місця собаки — запорука комфорту тварини

Бажано, щоб куточок вашого улюбленця:

 • був безпечним і затишним, не мав протягів;
 • давав можливість спокійного сну та відпочинку, а його розташування дозволяло чути своїх домашніх та спостерігати за ситуацією;
 • поруч з місцем для сну мав достатньо вільного простору;
 • був облаштований комфортною лежанкою.

Бажано не змінювати місце розташування собачого ліжка: тварина розгубиться, якщо раптом не знайде свої речей там, де вона вже звикла їх бачити.

○ Лежаки > Лежак для собаки ШАРИК (тёмно-серый) купить в интернет-магазине

Комфортний лежак для собаки — якісне облаштування її території

Спальне місце для собак може бути у вигляді двостороннього килимка, жорсткого матраса або подушки, ліжка з бортиками, дивана, будиночка. Тварина отримає справжнє  задоволення, якщо ви придбаєте модель, яка буде влаштовувати її за розмірами і враховувати особливості  породи та темпераменту:

 • вологостійкий лежак зі знімним чохлом актуальний для вольєрів;
 • м'яку подушку зі штучного хутра або місце-схованку  з теплим каптуром оцінять тендітні песики, чутливі до холоду;
 • у невеликому будиночку буде зручно і затишно малому цуценяті;
 • жорсткий ортопедичний матрац вподобають собаки великих порід;
 • просторе ліжко з бортиками влаштує лінивців, які полюбляють розкидати лапи уві сні та тривалий час ніжитися після нього;
 • активні та збуджені тварини будуть обмежені в можливості тягати свій лежак по підлозі, якщо запропонувати їм модель на каркасі або пластикове спальне місце-трансформер на ніжках. Такий варіант забезпечує гарну вентиляцію і додатково захищає від контакту з холодною долівкою.

Важливою умовою турботливого ставлення  до улюбленця є підтримання комфортності та санітарії його ліжка: для цього матрасик мусить бути екологічним і приємним на дотик, а наявність змінних чохлів забезпечить гігієнічність території відпочинку.

Лежак для собаки: як привчити?

Квест “облаштування комфортного місця для улюбленця” вдало пройдений: виділена затишна територія, придбаний комфортний лежак. Попереду важливий іспит для господаря —  терпляче і послідовно привчати вихованця до його спального місця. До слова “місце” треба привчати тварину з самого малку:

 • Цуценятко 2-3 місяців буде жалібно просити доступу до “хазяйського” ліжка, намагатися викликати у вас прояви сумління. Потримайте його на руках, пограйте з ним, погодуйте, а потім рішуче віднесіть в його куточок, супроводжуючи свої дії командою “місце”. Дайте іграшку, пригостіть смаколиком. Скоріш за все, вам доведеться повторювати такі маніпуляції неодноразово. Але одного разу тваринка затримається на лежачку, потім спокійне засне на ньому. Перемога!
 • Трохи важче буде впоратися з собакою-підлітком: вона непосидюча і цікава. Наполегливо спонукайте її до виконання ваших команд, намагайтесь не підвищувати  голос, вдесяте повторюючи слово “місце!”, заохочуйте та вихваляйте за кожен крок, який вона зробила у напрямку свого куточка. Колись ви побачите, що ваш улюбленець потягнув іграшку на свій лежак чи сховав кістку під матрацом — це ознака того, що тварина визнала цю територію своєю остаточно.
 • Привчити до порядку можна і дорослу собаку. З цим легко впораються досвідчені собачники. Якщо досвіду спілкування з твариною у вас замало, не треба нервувати, кричати та примушувати силою виконувати команди, яким вона не навчана. 

Придбати якісний лежак можна у зоомагазині E-Zoo.

 

Схожі статті