В мережі 9 Грудня 2020 10:10Марина Сейлор

Лідер угорців України Брензович, переховуючись від слідства у Будапешті, публічно втручається у вибори в Румунії: докази

Пост підтримки угорців Румунії на сторінці Василя Брензовича у Facebook

За прикладом глави МЗС Угорщини Петера Сійярто та інших угорських високопосадовців, очільник «КМКС» закликав етнічних угорців Румунії проголосувати за своїх візаві, тим самим провокуючи черговий міжнародний скандал.

6 грудня у сусідній Румунії відбулись чергові Парламентські вибори, за попередніми результатами яких до найвищого представницького органу країни проходять представники «Демократичного альянсу угорців Румунії», — аналог зареєстрованої в Україні «КМКС – Партії угорців України», набравши, за різними оцінками, понад 6% голосів.

У Румунії угорську партію, яка так само керується з Будапешта, очолює Хунор Келемен – давній політичний союзник лідера «КМКС» Василя Брензовича, якого Келемен активно підтримував публічно напередодні цьогорічних місцевих виборів в Україні.

Очевидно, що Василь Брензович вирішив не залишатись осторонь парламентських виборів у Румунії та виступив із публічною заявою підтримки політсили Келемена. До цього, публічно «Демократичний альянс угорців Румунії» підтримали також глава МЗС Угорщини Петер Сійярто, Державний секретар Уряду Угорщини з питань національної політики Арпад Потапі, скандально відомий дипломат Іштван Грежа тощо.

На своїй особистій сторінці у соціальній мережі Facebook Василь Брензович закликав етнічних угорців Трансильванії (частина Румунії) прийти на вибори і проголосувати за «RMDSZ» (угорськомовна абревіатура від назви «Демократичний альянс угорців Румунії»), що так само є порушенням виборчого законодавства сусідньої країни.

  • Для нас, закордонних угорців, кожні вибори є вирішальними. Це те, про що ми дуже добре знаємо на Закарпатті. Напишіть історію, і на недільних румунських парламентських виборах підтримайте депутатів від RMDSZ. Вперед RMDSZ, вперед угорці, — заявив Василь Брензович.

За подібні публічні заявив, ряду угорських високопосадовців заборонили в’їзд в Україну, що є природньою реакцією демократичної влади на втручання у внутрішні справи іншої держави, якими є виборчий процес.

Тому, не виключено, що після завершення парламентських виборів влада Румунії, яка тривалий час має внутрішній конфлікт з угорцями, прийме аналогічні обмеження, під які потрапить і лідер «КМКС» Василь Брензович.

До речі, 30 листопада правоохоронні органи України провели серію обшуків на Закарпатті, підозрюючи наближені до Василя Брензовича організації у сепаратизмі та відмиванні коштів. На час ведення розслідування, головний фігурант переховується в Угорщині.

Джерело: https://sprotyv.info/rassledovaniya/lider-ugorciv-ukraini-brenzovich-perehovujuchis-vid-slidstva-u-budapeshti-publichno-vtruchaietsya-u-vibori-v-rumunii-dokazi

Схожі статті