Лікарі Мечникова у Дніпрі врятували майже 2,5 тисячі життів! Хірург Олексій Анатолійович Комок – один із тих, хто щодня рятує армійців.
Суспільство 31 Травня 2021 14:55Марина Сейлор

Лікарі Мечникова у Дніпрі врятували майже 2,5 тисячі життів! Хірург Олексій Анатолійович Комок – один із тих, хто щодня рятує армійців.

Втрати демотивують. Але тільки не лікарів Мечникова. Цей форпост української державності, не покладаючи рук, працює впритул до бойових дій з перших днів неоголошеної війни. Тут навчилися рятувати життя. Якщо ж цього не стається – значить, шансів, і правда, зовсім не було.

На п’ятому році війни лікарі Мечникова у Дніпрі врятували майже 2,5 тисячі життів. Важкопоранених армійців могли б одразу доправляти до військових госпіталів Львова чи Києва, проте, ці міста надто далеко від війни – через відстань, багатьох захисників України могли б просто не довести до лікарняних палат. Дніпропетровський військовий госпіталь спеціалізується більше на реабілітації військовослужбовців, тому саме лікарня Мечникова, де працюють цивільні лікарі, рятує життя бійців із важкими політравмами.

Хірург Олексій Анатолійович Комок – один із тих, хто щодня рятує армійців. Незадовго до нашої розмови він рятував бійця з наскрізним пораненням обличчя – у хлопця розірвало губу. За словами хірурга, рідні важкопоранених відчувають не менший стрес, ніж самі армійці. «Тому, – підкреслює Комок, – з рідними говоримо окремо. Дехто з них потребує особливого підходу».
Під час операції пораненого в хірургічній кімнаті одночасно може знаходитись більше 10 людей: сам лікар або й кілька профільних лікарів, операційна сестра, анестезіолог, анестезістка, санітарка.

Олексій Комок певний, що висока продуктивність роботи лікарів Мечникова полягає саме у злагодженості. Ще одним фактором хірург називає рівень «підготовки» вже під час початку війни на Сході. Згадує, що тоді, весною 2014 року, до лікарні поступало по 20 поранених на добу. Їх потрібно було «збирати».
«Зараз, на щастя, кількість поранених зменшилася, але таке затишшя не можна назвати стабільним», – підсумовує хірург.

Якими б талановитими не були лікарі Мечникова, вони завжди радіють, коли не мають роботи, коли нікому рятувати життя, адже всі живі.

Джерело: https://matrix.co.ua/editor2/42174/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ