Україна 31 Травня 2021 15:00Марина Сейлор

“Люди думають, що на нас,тих, хто живе за кордоном, гроші сиплються із неба”, — відверті розповіді заробітчан, які змушують задуматися

Багато людей в Україні думають, що українці, які живуть за кордоном, завжди багаті, успішні і безтурботні. Про це можна почути в телефонних розмовах із друзями чи із знайомими, або під час поїздок на батьківщину, і у стосунках із українськими бюрократами, чи навіть просто на господарському ринку.

В зв’язку з таким баченням заробітчанського життя, українці, які працюють за кордоном висловили свою думку.

“Люди думають, що на нас, тих хто живе за кордоном, гроші сиплються із неба. Вони наслухалися, що у нас тут велика соціальна мережа, інтегрувавшись у яку, не доведеться тяжкo працювати”, – вважає одна із заробітчан, яка проживає в Німеччині протягом двох років.

Крім того, вона розповіла про неприємну ситуацію, яка сталася з нею, коли вона повернулася в Україну.

“В Україні я невдало здійснила банківську операцію через Інтернет, транзакція не відбулася, і я попросила відшкодування грошей. У відповідь я почула, що 50 євро, які я втрaтuлa – невеликі гроші, адже я живу в Німеччині. Ця відповідь мене вразила до глибини душі!”.

Такі випадки є не рідкими. І часто іммігрантів aтaкyють родичі і знайомі проханнями позичити гроші.

Загрузка...

“Коли я поїхав в Україну, мої двері не закривалися від позичальників, – пише інший заробітчанин. Всім терміново потрібно було значні суми грошей. Водночас, ніхто не давав гарантії, чи вказував дату їх повернення.”

“Приїжджаючи в Україну, на базарі я стараюсь говорити якнайменше. Життя в Німеччині нaклaло акцент на мою мову. Це одразу помічають продавці і завищують ціни. Мені не шкода заплатити на 2-3 євро більше, та мені неприємно таке ставлення до мене”, – жаліється одна із наших співвітчизниць.

Також раніше повідомляли, що українські заробітчани переказують додому більше грошей, ніж дають міжнародні донори.

Обсяг коштів, які українські мігранти переказують додому, перевищує усі інвестиції іноземних компаній та допомогу міжнародних донорів разом взятих. Це підтверджує дослідження, проведене в рамках проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Так, згідно з результатами опитування, українські трудові мігранти переказали 2,8 мільярда доларів у 2014 році як формальними, так і неформальними каналами. Додаткові 100 мільйонів доларів надійшли в Україну в натуральній формі (у вигляді продуктів, речей, техніки тощо).

«Це свідчить про те, що за умови ефективного управління, трудова міграція та капітал, який вона генерує, можуть сприяти гуманітарному, соціальному, економічному та культурному розвитку України», – зазначив голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Дослідження також показало, що кожен п’ятий мігрант готовий інвестувати у продуктивну діяльність в своїй місцевій громаді. Найбільш привабливими сферами для потенційних інвестицій є будівництво, туризм і роздрібна торгівля.

При цьому основною країною призначення для українців залишилась Російська Федерація (30%). Для довгострокових поїздок заробітчани обирають Польщу (21%), Чехію (15%) та Італію (11%).
Опитування проводилося протягом 2014-2015 років. Загалом опитали 20 951 домогосподарство по всій Україні, а також 1890 довгострокових трудових мігрантів у пунктах перетину кордону України.

Джерело: https://matrix.co.ua/editor1/42829/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ