Політика 6 Травня 2020 12:20Mikel

Міхо, повернися: грузинська Україна зачекалася

Крім брата Саакашвілі - радника мера Черкас, на грантах сидить його племінниця, а великий натовп в очікуванні

У світлі скандалу навколо мера Черкас Анатолія Бондаренка, який самовільно послабив карантин в місті, по-новому заграла інформація, що його радником є ​​родич колишнього ймовірного віце-прем'єра з питань реформ, колишнього Президента Грузії Михайла Саакашвілі.

Син Ніколоза Саакашвілі від другого шлюбу Давид Саакашвілі, який очолював в 2000-2012 роках Вищу школу судової системи Грузії, став радником Анатолія Бондаренка з інвестицій в грудні 2019 року. Про це відразу написали. Але тоді це значення не мало.

Як і у Михайла, у Давида Саакашвілі давні рахунки з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Поліція затримувала Давида неодноразово. Але Бондаренко дуже обережно висловлювався на адресу глави МВС. Вплив брата в Черкасах мінімальний. Його взяли для залучення інвесторів, кількох він навіть возив в Долину троянд, але без результату.

Крім Давида, під рукою у Михайла Саакашвілі є племінниця  Еллен Саакашвілі. Вона закінчила курс політології в Університеті Джорджа Вашингтона і працює в Києві, в американській грантової організації Atlas Network, яка пов'язана з Bendukidze Free Market Center. Вони роздають два види грантів громадським організаціям для створення мозкових центрів.

В очікуванні призначення Саакашвілі до Києва стяглися його давні соратники:

  • Северіон Дангадзе, який був заарештований і давав свідчення про зв'язок Михайла з Сергієм Курченко;
  • Мамука Саакашвілі (далекий родич, брав участь в передвиборному проекті в Грузії);
  • Гія Гецадзе - екс-заступник Міністра юстиції України, фігурант розслідування CNN про шахрайську мережі "Мілтон Груп", яка пропонувала захмарні прибутки від вкладень в криптовалюта і нагріла іноземців на 65 млн євро.
  • Інші родичі і друзі теж в зборі на низькому старті. Деякі ночують в квартирі Михайла в Одесі.
  • Його мати Гіулі Аласанія сидить під Києвом, сторожить сімейний особняк.
Схожі статті