
У Міністерстві юстиції України впевнені, що Господарський кодекс повинен бути ліквідованим, оскільки не має конкретного предмета регулювання.
Про це повідомляє ONPRESS.INFO з посиланням на слова заступника міністра юстиції Сергія Пєтухова, сказані на прес-конференції.
«Ні в одній країні світу немає документа, який би відповідав нашому Господарському кодексу... Ми вважаємо, що Господарський кодекс не може бути збережений як документ, тому що немає окремого конкретного предмета регулювання», - повідомив він.
Пєтухов зазначив, що положення Господарського кодексу суперечать, а іноді дублюють положення Цивільного кодексу.
Найближчим часом Міністерство юстиції ініціює ліквідацію Господарського кодексу. Для цього відомство створить концепцію реформування приватних прав і презентують громадськості для обговорення.
Ряд присутніх на прес-конференції професорів та докторів наук господарського права висловили невдоволення від ідеї ліквідації Господарського кодексу. Вони повідомили, що обговорень з приводу цього питання у професійному середовищі не відбувалося. Науковці вважають, що такі дії мін'юсту спричинять колапс в економіці «державна власність».
«Це 5-а спроба ліквідувати Господарський кодекс. Жодного разу не був проведений аналіз наслідків, до чого це призведе!», - наголосив директор економіко-правових досліджень Національної академії наук Володимир Устименко.
Він додав, що в країнах Європи створюють господарські кодекси, а не ліквідують їх.