Москва похвалила Україну за капітуляцію на Донбасі та висунула нові вимоги
Вата 26 Липня 2020 19:04Mikel

Москва похвалила Україну за капітуляцію на Донбасі та висунула нові вимоги

Тепер у МЗС РФ вимагають від української влади роз’яснень у зв’язку з постановою Верховної Ради від 15 липня про порядок проведення місцевих виборів.

У виконанні рішень саміту нормандської четвірки в Парижі з’явилися позитивні тенденції. Про це сказала на брифінгу офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє ТАСС у четвер, 23 липня.“Ми відзначаємо певні позитивні зрушення в ході виконання Києвом, Донецьком і Луганськом рішень паризького саміту нормандського формату. Так, вчора, 22 липня, в ході відеозасідання контактної групи сторони підписали документ, який називається Заходи щодо посилення режиму припинення вогню”, – сказала вона.

Захарова зазначила, що ця угода передбачає реалізацію з 27 липня кроків, спрямованих на підтримку перемир’я по лінії зіткнення на Донбасі.

“Досягнення цих домовленостей стало результатом прямого діалогу представників Києва, Донецька і Луганська за сприяння Росії і ОБСЄ. Ми розраховуємо, що ці узгоджені заходи будуть виконуватися”, – зазначила Захарова.

Вона також додала, що Москва вимагає від української влади роз’яснень у зв’язку з постановою Верховної Ради від 15 липня про порядок проведення місцевих виборів.

“Серйозну заклопотаність викликає ситуація на політичному треку (врегулювання на Донбасі, – ред.). Її істотно ускладнило рішення Києва щодо місцевих виборів в Україні, призначених на 25 жовтня. У постанові Верховної Ради 3809 від 15 липня організація таких виборів в окремих районах Луганської та Донецької областей була обумовлена ​​вимогами, які прямо суперечать мінському комплексу заходів, – сказала вона. – Дана ситуація не може не турбувати, ми вимагаємо від української сторони чітких роз’яснень з цього питання”.

Захарова пояснила, що йдеться про “відновлення українського конституційного ладу на Донбасі і відновлення контролю України кордону з Росією”.

“При цьому абсолютно не зрозуміло, якого ладу чинного чи проектованого, з урахуванням децентралізації особливого статусу Донбасу? 22 липня ці вимоги були офіційно підтверджені в офіційному релізі офісу президента України”, – зазначила вона.

Захарова зазначила, що мінський комплекс заходів встановлює іншу послідовність кроків.

“Спочатку повинні бути прийняті поправки до конституції та інших законів у контексті конституційної реформи, з упором на децентралізацію і надання Донбасу, постійно діючого, особливого статусу, закріпленого в Конституції, пройти вибори, а потім початися процес відновлення контролю Києва над кордоном. Все чітко зафіксовано, я звертаю увагу, давно”, – продовжила дипломат.

Вона підкреслила, що мінські угоди наказують необхідність узгодження питань виборів на Донбасі в прямому діалозі Києва з Донецьком і Луганськом.

“До цих пір немає ясності, що означають останні постанови Верховної Ради щодо місцевих виборів і прес-реліз офісу президента цієї країни. Їх можна трактувати, як фактичний вихід України з мінських угод, потрібні роз’яснення”, – додала Захарова.
Умови перемир’я на Донбасі затвердить нормандська четвірка

Нагадаємо, що 22 липня в ТКГ домовилися про припинення вогню на Донбасі. Воно заплановано на 27 липня. В ОПУ підкреслюють, що припинення вогню – це базова передумова для політичного врегулювання.

Також повідомлялося, що на Донбасі відкриють два нових пункти пропуску – в населених пунктах Щастя і Золоте Луганської області.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ