Мова – як засіб чвару і розбрату
Культура 4 Лютого 2021 9:46Марина Сейлор

Мова – як засіб чвару і розбрату

“Мова – це генетичний код нації, який поєднує минуле із сучасним, програмує майбутнє і забезпечує буття праці у вічності” – це повна маячня. Популярна догма, без жодного підґрунтя, яка використовується свідомо або несвідомо для руйнації суспільства та пограбунку України. І ось чому.

Що таке “НАЦІЯ”? Визначення з вікіпедії говорить Нація — історична спільність людей, що складається в ході формування спільності їх території, економічних зв’язків, літературної мови, деяких особливостей культури і характеру, які складають її ознаки.

Спільноти бувають і менші за націю. Це глобальні корпорації, місцеві громади, невеличкі фірми та загальнодержавні громадські організації. Їх учасники говорять різними мовами, мають різні етнічні риси, релігійні переконання. Що їх об’єднує? Прагнення добробуту і суспільних благ. Мета, яку ефективніше досягати через об’єднання та спільний захист власних інтересів.

Саме такою є Україна, яка споконвіку стояла на перетині потужних імперій та світових цивілізацій – різномовна, різноетнічна, різнокультурна. Саме такою є Сполучені Штати Америки та багато інших країн, де мова ніколи не була притичиною, або “каменем спотикання” для громадян.

Єдина мова ніколи не була і не буде запорукою економічного добробуту. Але навпаки, економічний добробут громадян держави, що забезпечує їх всебічний гармонійних розвиток стане запорукою поваги до мови, історії і національної культури нації, яка довела свою здатність до процвітання!

Одного разу я провів 30 хвилин в невеличкому магазині на Закарпатті, прислухаючись до того, як спілкуються з продавцем місцеві жителі. Я зрозумів чи не менше 30% того, що вони говорять… Тож твердження, що “діалекти української мови – то теж українська мова” – абсурд. Де межа між діалектом української мови та діалектом румунської польської або угорської? Якою мовою вони, насправді, говорять? Абсолютно точно нас об’єднує не це.

Українці сьогодні з задоволенням покидають Батьківщину, нехтуючи таким “цінним надбанням” як генетичний код нації, вчать мови інших країн та поповнюють генетичний код інших націй, без вагань обмінюючи національні “культурні багатства” на економічні блага!

Саме це робиться і в нашій країні, тільки в зворотному напрямку – невелика група людей свідомо, і решта недолугих “мовних евангелистів” несвідомо, в примусовий обмін на унікальну “історичну спадщину” та силоміць нав’язуючи думку о важливості “генетичного коду нації”, позбавляє нас природних багатств та економічних благ. Вони не об’єднують – вони розділяють націю. “Розділяй і володарюй” – ніхто не відміняв!

Два простих приклади:

  • Фразу “візьми мої гроші”, сказану будь-якою мовою, зрозуміють усі.
  • На війні ніхто не нарікає на мову, якою ти спілкуєшся.

Обидва приклади – це про безпеку, виживання, добробут і суспільний інтерес. І мови, як “особливої цінності”, немає в пріоритетних інструментах їх досягнення.

Любов до своєї мови виховується тільки через повагу до держави, яка дбає про своїх громадян та захищає їх інтереси! А тих, хто ставить мову “понад усе” – женіть як провокаторів, що сіють чвар і розбрат.

Джерело: https://blogger.com.ua/2021/%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d1%8f%d0%ba-%d0%b7%d0%b0%d1%81%d1%96%d0%b1-%d1%87%d0%b2%d0%b0%d1%80%d1%83-%d1%96-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b1%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%83/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ