На Чернігівщині відреставрують унікальну козацьку садибу
Політика 1 Грудня 2018 19:07Марина Сейлор

На Чернігівщині відреставрують унікальну козацьку садибу

Напівзруйнований архітектурний комплекс "Покорщина" (садиба Дарагана) на околиці селища Козелець, що на Чернігівщині, планують почати реставрувати наступного року за 1 мільйон гривень.

Як повідомила керуюча справами виконкому Козелецької селищної ради Оксана Головко, кошти на реставраційні роботи планується залучати з різних джерел, пише Zruchno.Travel.

"У цьому році було затверджено Стратегію розвитку Козелецької ОТГ на 2018/2027 роки, яка передбачає реалізацію цілого ряду туристичних проектів. Зокрема, планується почати процес реконструкції садиби "Покорщина". Проект передбачає відновлення самої садиби, а також розташованої поруч двоповерхової кам’яниці, призначеної для зберігання казни та зброї. На цей проект у 2019 році заплановано мільйон гривень. Частина суми буде виділена з місцевого бюджету, ще частина – інвестиції та грантові проекти", – прокоментувала Головко.

Крім того, в приміщенні колишньої садиби київського полковника Юхима Дарагана передбачається створення музею Київського козацького полку, який, на думку місцевої влади, стане туристичною "родзинкою" громади. На першому етапі, за словами Головко, необхідно змінити форму власності об’єкта.
На Чернігівщині відреставрують унікальну козацьку садибу

"Зараз садиба перебуває у власності Чернігівської ОДА, тому в першу чергу необхідно поставити її на баланс громади, що дасть нам змогу реконструювати і розвивати цей туристичний об’єкт", – додала чиновник.

Стратегія розвитку громади також передбачає розроблення туристичного бренду в 2019 році і його просування серед цільової аудиторії. Створення нового бренду обійдеться громаді в 50 тисяч гривень.

Крім того, як розповіла Головко, наступного року на території Козелецької громади промаркують автомобільні туристичні маршрути. Планується виготовити та встановити дорожні знаки (покажчики) європейського зразка, які інформуватимуть гостей регіону про розташування об’єктів туристичної інфраструктури. На фінансування проекту на 2019 рік передбачено 100 тисяч гривень.

Комплекс "Покорщина" має статус пам’ятки архітектури національного значення. За інформацією cheline.com.ua, це унікальна споруда XVIII ст., яка вважається єдиною дерев’яною садибою козацько-старшинського типу на лівобережній Україні, що збереглася донині.

Джерело: https://oleg-leusenko.livejournal.com/10699790.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ