Політика 27 Липня 2018 19:38Марина Сейлор

На патріарха Філарета скоїли замах: перші подробиці

Замах на патріарха Філарета намагався вчинити один з єпископів Української православної церкви Київського патріархату.

Про це йдеться в журналі засідання синоду від 27 липня.

Відомо, що інцидент стався 25 травня.

У повідомленні говориться, що заштатне єпископ Севастіан (Возняк) разом з сином прийшов ввечері в неприйомні час і в цивільному одязі до Філарета в його резиденцію. Той якраз вечеряв. Економка патріархії почула кроки в коридорі і вийшла з кухні. Єпископ бризнув в неї з балончика і разом з сином покинув резиденцію. Севастян був затриманий 20 липня йому обирали запобіжний захід у Шевченківському районному суді Києва.

Синод прийшов до висновку, що якби під газ потрапив Філарет, то через його віку це могло призвести до тяжких наслідків "аж до смерті». Тому священнослужителі визнали дії Севастіана замахом і позбавили священного сану.

Відомо також, що преосвященний Севастіан (в миру Возняк Михайло Ярославович) був єпископом Чернігівським і Ніжинським, але був звільнений від управління єпархією в березні 2008 року на особисте прохання.

При цьому він самоусунувся від керівництва єпархією задовго до цього, не здійснював в ній богослужінь і постійно проживав в Києві. Варто відзначити, що в журналі також говориться:

"Звільнивши преосвященного єпископа Севастіана (Возняка) за штат, Священний Синод сподівався, що як монах і священнослужитель він одумається, покається і припинить порушення чернечих обітниць. Замість цього за десять років вказаний заштатне єпископ настільки схильний гріху, що прийшов до злочинного наміру - замаху на вбивство предстоятеля церкви".

"Київський патріархат зростатиме і без надання Томосу" - Філарет

 

Джерело: https://znaj.ua
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ