Найдешевший бойовий літак у світі
Авторські статті 18 Серпня 2017 8:01Mikel

Найдешевший бойовий літак у світі

Зміни характеру бойових дій в світі - поява так званих гібридних воєн, великої кількості партизанських і повстанських рухів - затребувало і появи нових більш дешевих видів озброєнь. Саме тому у всьому світі набуваю популярності китайська зброя, а безліч країн зайнялося модернізацією вже застарілих зразків озброєнь. У цьому ряду стоїть і найдешевший бойовий літак у світі - модель Mwari від південноафриканської компанії Paramount Group. Розробники позиціонують Mwari як альтернативу бойовим вертольотам для держав з обмеженим військовим бюджетом.

Сама назва Mwari в мові шона може бути грубо інтерпретовані як «Бог» в релігійному сенсі цього слова - принаймні християнські місіонери використовували його коли переводили Біблію для місцевих племен.

Штурмовик - розвідник був розроблений в 2014 році на основі попередньої розробки легкого розвідувально-ударного літака AHRLAC (представлений в 2011 році).

Двомісний літак побудований за двобалочною схемою з штовхаючим гвинтом, розташованим в задній частині фюзеляжу.  У конструкції використаний двигун Pratt & Whitney PT6A-66B потужністю 950 л. с., що дозволяє Mwari розвивати швидкість до 500 км/год.

Невеликий літак може злітати з полоси завдовжки 550 метрів та озброєний 20-мм автоматичною гарматою, має на крилі шість вузлів підвіски для бомб і ракет (в тому числі високоточних), а також платформу для установки електронно-оптичних датчиків. Маса літака становить 3,8 тонн, при цьому він може нести до 800 кг корисного навантаження.

Базова версія нового літака оцінюється в $ 10 млн, тоді як модифікація з повним набором бойових можливостей - в суму до $ 20 млн.

Компанія оголосила про початок серійного виробництва в лютому 2017 року, перша серійна машина повинна піднятися у повітря влітку. При цьому було заявлено що вже отримано перше замовлення, однак деталей контракту наразі немає.

Апарати будуть збиратися на завод, розташованому на території аеропорту Вандербум в місті Преторії. Проектна потужність - 24 літаки на рік.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ