Авторські статті, Війна 7 Квітня 2020 11:37Mikel

Найкращий захист солдата

Одним з головних елементів екіпіровки бійця сучасної української армії є бронежилет. На озброєнні Збройних Сил України надходять бронежилети «Корсар», які виробляє українське підприємство «Темп-3000».

На сьогодні фірма пропонує декілька типів бронежилетів під назвою «Корсар», «Панцір» та «Штурм», які різняться між собою классами бронезахисту та пластинами, що встановлюють у готову жилетку. Ці пластини дозволяють тримати кулі з автомата Калашникова калібру як 7,62 так і 5,45 мм.

Найбільш сучасним є «Корсар-Мпл» з позитивною плавучістю, розроблений для підрозділів силових структур України, які виконують завдання на морі та інших водних перешкодах. Маючи всі характеристики сучасного бронежилета (захист від куль і осколків), він здатний значно полегшити перебування військовослужбовця у водному середовищі.

Під час випробувань в реальних умовах на воді військовослужбовець вагою 79 кг, одягнений у жилет, протримався на воді близько двох годин. Плавучість бронежилета досягається за допомогою м’якого балістичного пакету і елемента плавучості.

Крім того, на початку війни українські військові в зоні АТО завдяки волонтерам отримали не лише українські, але й бронежилети НАТО. Це засоби захисту з Німеччини, Великобританії, Польщі, що були куплені на вторинному ринку. Як правило, це європейський 4-ий рівень захисту. Тут потрібно зробити відступ та розповісти про те, що таке рівень захисту.

В Україні ще діє радянська система класифікації. Так, 1 клас бронежилетів є найслабкішим - він витримує лише кулю з пістолета Макарова.

Найбільш захищеним є бронежилети з класом 6а, які витримують 7,62-мм бронебійну кулю снайперської гвинтівки Драгунова.

Наші «Корсари» мають бронепластини 4 класу, які мають витримувати кулю з підвищеним пробиттям калібром 5,45 для АК-74 та кулі калібром 7,62, які використовується у АК та АКМ. Однак вони не гарантують захист від бронебійних куль для АК, АКМ та АК-74 та від стандартної снайперської бронебійної кулі для СВД.

На Заході прийняті декілька систем класифікації рівнів захисту: американська NIJ,  німецька DIN та європейська CEN.  Вони корелюються з вітчизняною системою дуже слабо – так, IV американський класу захисту захищає від всіх найбільш розповсюджених сучасних куль та приблизно відповідає українському 6 класу.

Слід зазначити, що ступінь захисту бронежилета напряму впливає на його вагу. Так, стандартний бронежилет IV американського класу захисту важить 10-16 кілограмів, в залежності від додаткових елементів, такі як захист паху, шиї чи плечей.

За роки війни українська армія на 100% забезпечена бронежилетами.

 

Михайло Жирохов

Схожі статті