Нові стандарти лікування COViD! У МОЗ приголомшили заявою – шокуючі зміни. Важливо знати кожному
Здоров`я 30 Жовтня 2020 11:40Марина Сейлор

Нові стандарти лікування COViD! У МОЗ приголомшили заявою – шокуючі зміни. Важливо знати кожному

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до стандартів надання медичної допомоги при COVID-19. Зокрема скасувало необхідність проходження додаткового тестування для завершення амбулаторно-поліклінічного лікування

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ході онлайн-конференції в Києві в четвер.

«24 жовтня 2020 року наказом № 2438 ми внесли зміни в стандарти надання медичної допомоги. У стандарті чітко прописані три критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування – відсутність клінічних проявів захворювання протягом трьох днів починаючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження.

Тобто немає необхідності додатково проводити тестування; відсутність клінічних проявів захворювання протягом трьох днів починаючи з 10 дня від дати вилучення матеріалу при позитивному ПЛР. Крім того, немає необхідності додатково проходити тестування; відсутність проявів захворювання за умови отримання одного негативного результату ПЛР», – сказав він.

Ляшко додав, що в стандарті також прописані критерії госпіталізації.

«Просимо всіх дотримуватися критеріїв за клінічними параметрами, зокрема частоти дихання (менше 10 або більше 30), сатурації при вимірюванні пульсоксиметром менше 92%, порушення свідомості, а також пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості з супутніми патологіями», – сказав він.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні можуть з’явитись нові експрес-тести на антиген. Як зазначають у МОЗ, ці тести за 30 хвилин визначають чи хворіє людина на коронавірус.

Мова йде про експрес-тести на антиген коронавірусу, який робиться на автоматичному обладнанні практично без участі лаборанта. Нові тести на коронавірус почнуть робити в Україні вже наступного тижня. Як вони працюють, чи будуть безкоштовними і де їх будуть проводити, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко

За словами Ляшка, ці тести зможуть використовуватися сімейними лікарями та мобільними бригадами. Також госпіталізації хворого до лікарні медперсонал матиме можливість відразу зробити тест, бо тривалість отримання результату – від 15 до 30 хвилин, і для тестування не потрібні якісь спеціальні лабораторні умови.

Джерело: https://matrix.co.ua/editor1/149454/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ