Новий глава МЗС Польщі: «думаємо про побудову Карпатського єврорегіону»

Переглядів: 163
Новий глава МЗС Польщі: «думаємо про побудову Карпатського єврорегіону» Світ

Подальша робота Польщі полягатиме у зміні структури Європейського союзу і наданні країнам Східної Європи більшої ролі. Про це «Польському радіо» повідомив новий глава міністерства зовнішніх справ Польщі Вітольд Ващиковський. Зокрема, новопризначений голова МЗС Польщі повідомив, що планується побудова разом з Румунією та Україною Карпатського єврорегіону.

«Сьогодні Євросоюз побудований таким чином, що його центр знаходиться у Західній Європі, в трикутнику Берлін – Париж – Брюссель, а ми є таким додатком, периферією – я маю на увазі не лише Польщу, а всю Центральну Європу. Ми прагнемо це змінити. Ми не хочемо бути таким транзитом між багатим Заходом та Росією з її сировиною. Ми мусимо приділити більше уваги тому, щоб будучи в ЄС, також зміцнити, об’єднати, інтегрувати цей регіон – і це не є євроскептицизм, це не є ідеї проти Європейського Союзу. Ми займаємося цим вже довгі роки разом з депутатами Європарламенту, Вишеградської групи, також політиками з Румунії та з України – думаємо про побудову Карпатського єврорегіону», — сказав він.

Ващиковський, під час інтерв’ю «Польському радіо», зазначив, що Карпатський єврорегіон має стати чимось на зразок країн Бенілюксу:

«Так як «Бенілюкс» сформувався на стороні Західної Європи, і є сильно інтегрованою структурою, так само вважаємо, що і в нашій частині Європи ми повинні бути більш інтегровані. Не для того, щоб бути якоюсь противагою для ЄС, але, щоб існував план «Б» на випадок, якщо щось не вийде з цією великою європейською інтеграцією. Щоб ми не залишилися роз’єднаним регіоном і не стали полем розіграшу для великих імперій».

 

Комментировать

  Подписаться  
Уведомление о