Вата 11 Червня 2019 13:34Денис Діденко

Обережно! Інтернет-шахраї з “ДНР/ЛНР”!

Останнім часом в Україні значно збільшилась кількість жертв різного роду шахрайських схем. І це не дивно, адже ряд протиправних методик, як видурювати гроші в довірливих громадян, були поставлені на потік представниками незаконних збройних формувань так званих “ДНР/ЛНР”.

Керівники пенітенціарних закладів, що тимчасово перебувають під контролем бойовиків, фактично легалізували шахрайські схеми та дали добро особам, які відбувають там покарання, на  вчинення злочинних дій відносно громадян України. Звичайно, що значна частина вкрадених таким чином грошей осідає в кишені теперішніх псевдо-керівників так званого “ДНР/ЛНР”.

Мешканці Волинської області також часто стають жертвами комп’ютерних шахраїв, а способи крадіжки грошей з карт кожного року стають все витонченішими. Іноді шахраї роблять це завдяки вразливостям банківської системи, а іноді наївні люди самі віддають свої гроші.

Серед найбільш популярних різновидів злочинних схем є “фішинг”, що являє собою Інтернет-шахрайство, ціль якого полягає у тому, щоб отримати дані платіжної карти безпосередньо від її власника. Фішинг може постати у вигляді інтернет-розсилки від імені банку, соціальних мереж, відомих магазинів. Такі “листи щастя” містять посилання по яких нібито дуже важливо перейти. Наприклад, для отримання несподіваного виграшу, подарунку або навіть державної субсидії. Після переходу за цим посиланням від вас, звичайно ж, зажадають дані вашої банківської карти. Реквізити, код CVC2/CVV2, пін-код – все це є метою шахраїв. Після отримання такої інформації вкрасти гроші з вашої карти не складає труднощів. Часто для фішингу використовуються сайти-клони відомих банків, стартової сторінки соціальної мережі, Інтернет-магазину тощо. Така інформація потрапляє в розпорядження сторонніх осіб, які використовують здобуті дані для здійснення грошових переказів з карток ошуканих користувачів на власні рахунки, використовуючи при цьому різноманітні електронні платіжні системи. В подальшому вказані кошти після їх обготівкування можуть перенаправлятися кур’єрами на непідконтрольну територію Донецької та Луганської областей і використовуватись в інтересах даних терористичних організацій.

То ж майте на увазі, щоб не стати жертвою комп’ютерних шахраїв з “ДНР/ЛНР” необхідно: при розрахунках в мережі Інтернет використовувати тільки перевірені сайти, не переходити за неперевіреними посиланнями, не афішувати та не передавати дані своєї банківської картки.

Якщо Ви все ж стали жертвою Інтернет-шахраїв, якомога швидше повідомте про те, що трапилося в правоохоронні органи або ж в спеціально створену Асоціацію ЕМА (https://ema.com.ua).

Будьте пильні і уважні!!!

 

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ