Обряди і традиції на свято Покрови. Що категорично заборонено робити
Політика 13 Жовтня 2018 18:36Марина Сейлор

Обряди і традиції на свято Покрови. Що категорично заборонено робити

Щороку, 14 жовтня, віруючі всього світу відзначають велике свято Покрова Богородиці. Для християн це важливий день, як і всі свята, пов'язані з Богородицею. Відповідно день цей передбачає особливі заборони і обряди. Про них і поговоримо.

Заборони на Покров:
У цей день забороняється займатися господарською роботою. Наприклад, забороняється будувати, прибирати, прати, шити, в'язати і гладити.

Бажано навіть не готувати нічого до пізньої вечері.

Заборонено в цей день лаятися і лихословити.

Церква забороняє в цей день вживати алкоголь і переїдати.

Вважається, що в цей день не можна позичати гроші

Наші предки вірили в те, що сьогодні не можна відмовляти сватам. За приймете дівчина, що відмовила сватам на Покрову, ще три роки не буде засватана.

Дотримуватися заборони потрібно в міру того, як виходить, що важливіше, так це помолитися в цей день. У це світле свято здавна прийнято підносити молитви до Богородиці, просячи у неї здоров'я, допомоги і захисту, а ще любові і щастя в сімейному житті. Вважається, що Богородиця весь рік оберігає прохача, покриваючи його покровом.

Особливий цей день для дівчат, які хочуть вийти заміж. Їм в цей день обов'язково потрібно сходити в церкву і поставити свічку біля ікони Покрова Пресвятої Богородиці. У Діви Марії потрібно щиро попросити про швидке заміжжя і щасливого сімейного життя. Ці прохання найчастіше збуваються, і вже до наступної Покрови дівчина виходить заміж.

Обов'язково в цей день допомагати тим, хто цього потребує. Ще наші предки вважали, що ввечері потрібно влаштувати гучне застілля і гарненько повеселитися. Крім традицій і заборон, до нас дійшли дуже незвичайні обряди цього свята. Звичайно, зараз не всі з них можна і потрібно застосовувати, але дізнатися про це цікаво.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/180997-obrjady-i-tradicii-na-prazdnik-pokrova-chto-katego.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ