Політика 3 Листопада 2017 7:34Mikel

Офіцери і солдати реактивного дивізіону 18-ї ОМСБр з Чечні від Криму до Донбасу

Відправною точкою розслідування стала фотографія артилеристів-реактивників, знайдена в соціальному профілі Артура Басирова.

 

   Артур Басиров

Дата народження 5 грудня 1991 р. Родом з м. Нижньокамськ, Татарстан. Випускник “Татарстанського кадетського корпусу” 11-ї школи м. Нижньокамська. Строкову військову службу проходив у 2010-2011 роках. З 2012 року військовослужбовець-контрактник розвідпідрозділу 18-ї ОМСБр. Станом на січень 2014 року – військовослужбовець взводу управління реактивного дивізіону цієї бригади. У квітні 2014 року нагороджений відомчою медаллю МО РФ “За повернення Криму”.

У соціальних мережах: профіль VK (архіви профілюальбомуконтактів), fotostrana.

 

  

 

Найцікавіша для розслідування фотографія з альбому Басирова, завантажена у жовтні 2014 року. На ній зафіксований період бойового відрядження. На фото ми бачимо, що на фоні кабіни 2Б26 (бойова машина БМ-21 РСЗВ 9К51 на шасі КамАЗ-5350) позують троє російських військовослужбовців у нестатутній формі одягу. У військовослужбовця, який сидить в кабіні (встановлені дані дивіться нижче), на лівій нозі біла ідентифікаційна пов’язка. Такі пов’язки були характерним ідентифікатором “свій-чужий”, їх використовували російські військові і бойовики в 2014 році.

По цій фотографії нам вдалося впізнати військовослужбовця, який сидить в кабіні реактивної системи залпового вогню. Це офіцер  реактивного дивізіону 18-ї ОМСБр.

   Олександр Тімаєв

Дата народження 10 вересня 1989 р. Родом з с. Калтаси, Башкортостан. У 2011 році закінчив Єкатеринбурзьке вище артилерійське командне училище, в 2012 році – річний курс при Михайловській військовій артилерійській академії в Санкт-Петербурзі. Станом на 2012-2014 роки – офіцер у званні лейтенанта, командир 2-го вогневого взводу 2-ї реактивної батареї реактивного дивізіону в/ч 27777. Станом на 9 травня 2015 року – старший лейтенант. Крім ювілейної медалі “За участь у військовому параді”, нагороджениймедаллю “За повернення Криму” і медаллю “Суворова” (які масово вручали учасникам загарбання Криму та літньо-осінніх боїв на Донбасі). Нині служить в тому ж дивізіоні, припускаємо, у взводі управління.

У соціальних мережах: профіль VK1 (архіви профілюальбомуконтактів), профіль VK2(архіви профілюальбомуконтактів) неактивний, профіль ОК неактивний з вересня 2014 року, хоч містить фото з тієї ж серії “тріо” артилеристів-реактивників.

На фото парадний кітель Олександра Тімаєва з медалями і характерною стрічкою, в якому позує його родичка.

 

Нагадуємо, що це не перша фіксація реактивного дивізіону 19-ї бригади в контексті ростовсько-українських відряджень. У лютому 2016 року InformNapalm уже представляв докази участі у війні на Донбасі артилеристів реактивного дивізіону 18-ї ОМСБр – капітана Руслана Хафізова і його колег-офіцерів: Руслана Сатдінова, Максима Дубініна й Антона Гарєєва

Примітка: 18-а ОМСБр – в/ч 27777, місце дислокації н.п. Ханкала і н.п. Калиновська, Чечня. З 2017 року бригада переформована в 70-й мотострілецький полк відновленої 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного ВО. Як і 18-ту, в полки також переформували інші бригади, дислоковані в Чечні: колишня 8-а ОМСБр гірська трансформована в 291-й мотострілецький полк (в/ч 65384 с. Борзой), колишня 17-а ОМСБр переформована в 71-й мотострілецький полк (с. Шалі). Крім цього, до складу 42-ї МСД входять інші окремі частини та підрозділи. Формування дивізії має закінчитися до кінця року. Джерело — milkavkaz.com

Джерело: https://informnapalm.org/ua/ofitsery-soldaty-18-yi-omsbr-vid-krymu-donbasu/
Схожі статті