Олександр Ткаченко: Закон про рібейти прийнято!
Культура 21 Вересня 2019 18:50Марина Сейлор

Олександр Ткаченко: Закон про рібейти прийнято!

Українські кінематографісти чекали цього понад 2 роки. Ми – це зробили!

Закон дозволить залучити в країну десятки мільйонів доларів додаткових інвестицій. Відтепер іноземні, а це переважно західні, продюсери зможуть знімати в Україні і отримувати часткові кваліфіковані витрати (рібейти) у розмірі 25 % та додатково 5% за використання українських творів та сюжетних ліній про Україну.

Крім того, закон передбачає, що іноземні знімальні групи повинні залучити не менше 50% українців у зйомках фільму. А це – додаткові робочі місця. Можливості, які вже давно відкриті у всіх наших східноєвропейських сусідів – тепер запрацюють і в Україні)

Важливість закону полягає також в тому, що до кожного витраченого іноземними продюсерами долару додаються ще 3 долари, які витрачаються на різні сервіси: готелі, транспорт, харчування
тощо. Кіностудії, рентали, постпродкшени відповідно, також розвиватимуться, а державна казна наповнюватиметься.

Українці отримають експертизу, розвиватимуться місцеві кіностудії, створюватимуться спільні проекти з провідними західними продюсерами. І, можливо, зовсім скоро ми станемо співтворцями нового світового культового фільму чи серіалу .

Це перший крок – ми відкрили двері для іноземних партнерів.

Наступний наш крок – знайти можливості для того, щоб такі ж рібейти могли отримувати українські кіновиробники. При всьому нашому бажанні поки економіка країни, на жаль, не дозволяє цього зробити.

Наразі програма прямої підтримки кіно в Україні продовжує діяти. На розвиток кіно в бюджеті наступного року закладено 500 млн грн. Зараз, разом з міністерством, ми обговорюємо, яким чином витрачати ці кошти ефективно. Наша ключова ціль – не кількість, а якість. Підтримані державою фільми має побачити український глядач.

Вітаю!
Welcome to Ukraine!

Александр Ткаченко
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ