Для тих, хто добре обізнаний у подіях навколо MH17, більша частина інформації в цьому звіті буде знайома. Цей звіт спрямований на тих, хто шукає більш доступного шляху щодо ознайомлення з інформацією про цю трагічну подію, яка супроводжувалась величезними кампаніями з дезінформації та продовжує мати відношення до кримінального розслідування, що розслідується в Голландії. Нижче наведено короткий виклад результатів цього дослідження:
- 23-25 червня 2014 року 53-я зенітна ракетна бригада перевезла техніку по території Росії на позиції поблизу від українського кордону. В числі цієї техніки була і самохідна вогнева установка «Бук», що мала номер 332 («Бук 332») і згодом була помічена в Україні 17 та 18 липня 2014 року.
- Вранці 17 липня 2014 «Бук 332» виїхав з Донецька на трейлері, попрямувавши на схід контрольованою сепаратистами територією. У першій половині дня він досяг міста Сніжне.
- Прибувши в Сніжне, «Бук 332» був вивантажений з трейлера і продовжив рух своїм ходом, виїхавши з міста на південь.
- «Бук 332» прибув в поле на південь від Сніжного, звідки випустив ракету, що стала причиною загибелі рейсу MH17.
- Пізніше «Бук 332» був зафільмований під час руху контрольованим сепаратистами Луганськом, вранці 18 липня 2014 року, з однією відсутньою ракетою. Перехоплені повідомлення свідчать про те, що ракетний пускова установка була завезений в Росію незабаром після того, як було знято це відео.
- 21 липня 2014 року міністерство оборони Російської Федерації презентувало серію сфабрикованих та таких, що вводять в оману, відомостей про траєкторію польоту МН17, даних радіолокації, збрехав про місце зйомки відео, знятого в Луганську 18 липня 2014 року, а також невірно датувало і значно відредагувало супутникові знімки.
- «Алмаз-Антей» представив дані, що не відповідають показанням свідків, будь-якій іншій інформації з відкритих джерел та технічним висновкам Голландської служби безпеки.
- Не було продемонстровано жодних достовірних доказів, що будь-яка працездатна українська пускова установка ЗРК «Бук», знаходилась 17 липня 2014 року, поруч із позицією в районі падіння МН17 .
- Єдиним достовірним кандидатом щодо пускової установки, що знищила MH17, є російський «Бук» б/н 332 53-ї зенітної ракетної бригади ЗС РФ.
Крім того, ми хотіли б скористатися можливістю, щоб закликати зосередити увагу на виявленні інформації про двох центральних осіб у справі MH17: Оріон та Дельфін. Ці два чоловіки, чиї прізвища та по батькові Андрій Іванович (Оріон) та Микола Федорович (Дельфін), розшукуються в рамках кримінальної справи щодо знищення MH17, що розслідується міжнародною слідчою групою (МСГ) під керівництвом Голландії. Звернення МСГ до можливих свідків щодо встановлення цих двох чоловіків, а також телефонні розмови з їхніми голосами можна побачити нижче:
Оріон (Orion) або Ореон (Оreon) згадується у телефонному дзвінку, оприлюдненому СБУ. Цей дзвінок не є унікальним на Донбасі, з іншими російськими і сепаратистськими бойовиками, що використовують це псевдо, але Дельфін (Delfin або “The Dolphin") є більш рідкісним. Розшифровку цих дзвінків можна знайти тут (англійською мовою) та тут (російською мовою). Крім того, у дзвінку, опублікованому СБУ, Оріона названо російським офіцером ГРУ, але ця інформація не була підтверджена.
Bellingcat разом з іншими онлайн-дослідниками змогли відкрити велику кількість інформації про Сергія Дубинського або «Хмурого», ще одну ключову фігуру в збитті MH17. Вивчаючи деякі з тих самих джерел - старі відеоролики, популярні у терористів соціальні мережі (сервіси повідомлень), які часто відвідують бойовики, їх друзі та члени сімей, фотографії зустрічей від літа 2014 року між "чиновниками"-сепаратистами та бойовиками - можливо, буде виявлено більше інформації про Оріона і Дельфіна. Якщо ви знайдете цю інформацію, поширюйте її з хештегом #OrionDelfin або #ОрионДельфин
Повна версія звіту англійською мовою доступна тут.