ООН попереджає про “пекло на землі”, якщо війна РФ проти України триватиме
Війна 18 Червня 2022 10:16Марина Сейлор

ООН попереджає про “пекло на землі”, якщо війна РФ проти України триватиме

Світові загрожує пекло на землі, якщо в Україні триватиме війна і не вдасться відкрити порти.

Про це заявив директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, пише The Guardian.

“Ще до української кризи ми зіштовхнулися з безпрецедентною глобальною продовольчою кризою через COVID-19 і зростання цін на пальне. Тоді ми думали, що гірше вже бути не може, але ця війна руйнівна. Це дуже, дуже страшний час… Нам загрожує пекло на землі, якщо ми не відповімо негайно. Найкраще, що ми можемо зробити прямо зараз, — це покласти край цій клятій війні між Росією та Україною та відкрити порти”, – йдеться в повідомленні.

Бізлі додав, що якщо криза не буде вирішена, це призведе до голоду, дестабілізації та масової міграції. За його словами, після економічної кризи 2007-2009 років у 48 країнах світу спалахнули заворушення, оскільки ціни на сировинні товари та інфляція зросли, а економічні фактори, які ми маємо сьогодні, “набагато гірші, ніж ті, які ми спостерігали 15 років тому”.
За словами Бізлі, “ми вже спостерігаємо заворушення в Шрі-Ланці та протести в Тунісі, Пакистані та Перу, і ми мали дестабілізацію в таких місцях, як Буркіна-Фасо, Малі, Чад… Це лише ознака майбутніх подій”.

Україна щороку вирощує достатньо продуктів, щоби нагодувати 400 мільйонів людей – 42% світової соняшникової олії, 16% кукурудзи та 9% пшениці. ООН отримує 40% пшениці для своїх програм надзвичайної продовольчої допомоги з України.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ