Політика 25 Листопада 2018 7:46Марина Сейлор

Переяславська рада 1654: Ніякого приєднання! Руйнуємо міфи

Руйнуємо черговий міф з історії України, який насаджувався в часи імперії, СРСР та насаджується і зараз. Мова піде про Переяславську раду 1654 року та укладену після неї україно-московську угоду. Її московські холуї трактують як «приєднання» та «возз'єднання», а от як це дійсно було:

У відео дається короткий аналіз подій 1654 року та наводяться факти про перекручення історії. Заперечується міф про якесь "возз'єднання чи приєднання" України до Московії.

5
з коментарів:
* Таких "білим плям" і міфів створених нашими "рідними ворогами" багато. Треба їх руйнувати!
* Не дивно, бо та проклята москальська імперія завжди трималася на підступі, брехні, зраді, злодійстві та ненависті ..
* Ось так розпочалося наше "братерство".
* Ha 2.22 -2.40 - скоріше за все там неточність. Тому що пропозиція Москви щодо вірності України московському царю була внесена делегацією Москви. Церква-мати (київські церковні чини) залишила зустріч як тільки та пропозиція була внесена. Далі Іван Сірко сказав, що якщо церква не згодна йти під Москву - тo і козацтво не згодне. І Іван Сірко теж пішов з козаками з тої зустрічі.

Відомо, що домовились про фінансову угоду: Україна платить царю - цар дає 100000 солдат для бою проти ляхів. Україна заплатила, а Москва нанесла удар в спину. А які є підстави вважати що Богдан Хмельницький складав якусь присягу? Хіба що розмови Москви про те, що як начебто деякі 400 козаків присягнули Москві. Ну, по-перше, 400 козаків не були уповноважені чинити юридичні дії від імені всього козацтва. Іван Сірко ясно показав позицію козацтва.

А що ж то були за 400 козаків? Адже всі козаки були зареєстровані (приписані) до свого полку. До якого полку? Якщо ж то не "мертві душі", якщо ж вони дійсно присягнули - то мабуть, що правильно говорити, що певний полк присягнув Москві, а не всі козаки. Але розмови розмовами - а фактів жодних. Тому слова про те що Хмельницький присягнув - скорішe за все є просто не обгрунтованi слова.

Джерело: https://oleg-leusenko.livejournal.com/10644000.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ