Переїзд на нове місце проживання для наших пращурів був не просто новим етапом життя, а й кроком у невідомість. Завдяки прикметам вони намагалися зберегти удачу і позбутися від неприємностей, які могли чекати в майбутньому.

Переїзд — відповідальне заняття, і в колишні часи люди дотримувалися безлічі прикмет, щоб зміни в долі були на краще. Експерти пропонують познайомитися з народною мудрістю, щоб нове місце проживання стало свого роду кроком в краще життя, в якому немає місця неприємностям і розчаруванням.

Прикмети-прощання зі старим місцем проживання

Мудрі люди знають, що з будинком, в якому пережито чимало, варто як слід попрощатися. Наші предки знали, що від прощання залежить багато чого, тому старалися як слід задобрити житло. У зв'язку з цим з'явилися своєрідні ритуали та прикмети, завдяки яким переїзд проходив вдало.

 • За прикметою, старий будинок обов'язково повинен бути чистим, щоб нові мешканці не розчарувалися і приміщення прийняло їх. Крім того, завдяки прибиранню наші предки позбувалися своєї енергетики, яка могла перешкодити новим постояльцям вселитися.
 • Згідно з повір'ям, перед переїздом потрібно обов'язково запросити домовика в новий будинок.
 • Приміщенню, з якого належить виїхати назовсім, обов'язково дякують, а також просять бути поблажливим до нових господарів.
 • У колишні часи перед переїздом влаштовували прощальний обід, за яким збиралися всі, хто проживав у будинку. За трапезою згадували щасливі часи і не забували дякувати будинку за затишок. В якості головного частування готували пиріг, і якщо життя було щасливим, то і начинку робили солодку. У разі якщо сім'я переживала важкі часи, начинку робили солону. За повір'ями, солоне з'їсти — образи забути і двері в краще життя відкрити.

Прикмети на новосілля

Не менш важливі прикмети, за якими вселення в нове житло пройде успішно. Для цього існують свої прикмети та повір'я.

 • За прикметами, в новий будинок першим пускають кота або півня. Вважається, що ці тварини сприйнятливі до магії і здатні відчути зло, яке причаїлося. У будинок з негативною енергетикою ці тварини ні за що не ввійдуть і своєю поведінкою попередять господарів про небезпеку.
 • Перше відвідування нового житла в колишні часи супроводжувалося розкладанням монет по кутах. За прикметами, такий обряд обіцяв домочадцям вдале життя на новому місці.
 • Згідно прикмет, в новому будинку потрібно обов'язково пройтися по всіх кутках із запаленою церковною свічкою. Таким чином наші пращури позбувалися від усього, що могло завдати шкоди. Такий ритуал можна провести не тільки зі свічкою, а й з гілочкою полину або ялівцю.
 • Нове житло необхідно прибрати, і для цього можна використовувати грошову воду, забезпечуючи собі безбідне існування в нових оселях. Прибирання також допомагає позбутися від залишків чужої енергетики.
 • Переїзд найкраще проводити суботнім ранком. Згідно прикмет, цей день найбільш сприятливий для такого серйозного заходу.
 • Щасливою ​​прикметою буде переїзд, під час якого пройде дощ або сніг. Звичайно, такий стан справ може зіпсувати настрій і підмочити речі, однак опади обіцяють успіх і процвітання сім'ї на новому місці.
 • У новий будинок обов'язково купують нові речі: посуд, меблі, постільну білизну, а також не приносять старих поламаних речей. Вважається, що тріснутий посуд завадить обжитися в новому місці і привнесе в житло енергетику розрухи і невдач. Все, що поламано, порвано або безнадійно зіпсовано, потрібно без жалю залишати, і не переносити неприємності в нове життя.
 • Головною подією переїзду є новосілля. Сім'я обов'язково запрошує в гості друзів і близьких, щоб відсвяткувати щасливу подію, але перед цим новосілля справляють домовому, якого переносять з собою з колишнього житла. Йому дарують подарунки і ставлять частування в затишному місці, просячи залишитися в новому будинку і охороняти його також, як і попереднє житло.