Україна 13 Травня 2021 11:58Марина Сейлор

Під зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС, наростають ядерні реакції,- Академія наук прокоментувала цю інформацію.

Під зруйнованим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції після установки нового безпечного саркофага спостерігається деяке зростання щільності потоку нейтронів, проте поки що він не перевищує меж безпеки. Про це повідомляється у звіті Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ) Академії наук.

Експерти стверджують, що передбачали ймовірне збільшення щільності нейтронів ще в 2015 році в тому випадку, якщо опади перестануть потрапляти всередину саркофага після установки нового об’єкта “укриття”.

Відзначається, що в приміщенні під реактором існує два перезволожених скупчення ядерного палива. “Південне” скупчення вважається досить небезпечним, тому що під час аварії воно стало епіцентром розтікання і формування лавоподібних ядерних відходів.

До установки нового безпечного саркофага ядерне паливо було перезволожене і щільність нейтронів була в межах сезонних трендів за рахунок впливу опадів. Після установки нового “укриття” атмосферні опади перестали потрапляти всередину, волога стала випаровуватися і це призвело зростанню щільності потоків нейтронів.

Фахівці припускають, що деяке зростання щільності можна буде спостерігати і надалі через втрату вологи. Тому стан ядерного палива під реактором слід ретельно досліджувати.

У травні 2021 року дослідники повідомляли, що в ядерному паливі, похованому під завалами енергоблоку Чорнобильської АЕС, наростають ядерні реакції.

Джерело: https://matrix.co.ua/editor1/161519/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ