Політика 13 Червня 2017 10:39Марина Сейлор

Подальше визволення окупованих територій у форматі АТО неможливе – Турчинов

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни, яку веде РФ.

Про це він сказав у інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», повідомляє прес-служба РНБО.

«Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. Водночас потрібно зазначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також визволили значну частину окупованої території України. Водночас настав час перейти до нового формату захисту країни», - сказав Турчинов.

За його словами, чинне українське законодавство передбачає два основні випадки, коли дозволяється бойове застосування Збройних сил - оголошення війни й антитерористичної операції. «Незважаючи на поширену думку, згідно з нашим законодавством, запровадження воєнного стану передбачає лише наявність особливого правового режиму в країні або в окремих регіонах і не надає автоматичного права на використання Збройних сил та інших військових формувань» - пояснив секретар РНБО.

Він уточнив, що законодавство формувалося на основі уявлень ХХ століття про класичну війну і не враховує необхідність протистояти гібридній агресії, яку веде проти України РФ.

Тому, за його словами, настав час визначити новий формат, який дасть змогу ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією.

«Настав час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, а чітко, на законодавчому рівні, визначити засади державної політики щодо їх визволення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати Президентові право застосовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ», - підкреслив Турчинов.

Він також наголосив на необхідності створити постійно діючий у зоні протистояння Оперативний штаб з широкими повноваженнями для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

При цьому секретар РНБО підкреслив, що такий підхід «тільки посилить фундамент Мінських угод, оскільки їх реалізація неможлива без вирішення питань безпеки і без визволення окупованої української території».

«Це надзвичайно серйозне питання, яке потребує обговорення в професійному експертному середовищі. Уточнений законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей» буде представлений Президентові, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради», - сказав він.

Як відомо, антитерористична операція на сході України триває з квітня 2014 року.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/2246256-podalse-vizvolenna-okupovanih-teritorij-u-formati-ato-nemozlive-turcinov.html
Схожі статті