ВАЖЛИВО:

Полковник «Беркуту», що зачищав Майдан, тепер розганяє мітинги в Москві. Хто він

Переглядів: 119
Полковник «Беркуту», що зачищав Майдан, тепер розганяє мітинги в Москві. Хто він В мережі
Колишній командир київського «Беркуту» полковник Сергій Кусюк тепер розганяє мітингарів у центрі Москви. Що про нього відомо


Вчора 12 червня у центрі Москви полковника Кусюка побачили у формі ОМОНу із незмінною рацією. Він командував затриманням активістів під час антикорупційного мітингу та особисто вказував, кого потрібно «пакувати».

В російській столиці 50-річний Сергій Миколайович Кусюк, уродженець невеличкого села на Вінниччині, переховується від українських правоохоронців, які підозрюють його у співучасті в масових вбивствах під час Революції Гідності.

Затримати його Генпрокуратура України розпорядилася ще 28 лютого 2014 року.За наявною інформацією, Кусюк також причетний до приховування ключових речових доказів. Зброю, з якої розстрілювали людей на Майдані, він нібито вивіз до Росії.

Як заявляв Геннадій Москаль, «35 автоматів і одну снайперську гвинтівку пан Кусюк забрав і повіз до Криму».

Обличчя «Беркуту»: усім керую, але… нічого не бачу і нічого не чую

Особисту участь у розгонах «Беркуту» Кусюк брав протягом усієї доби Януковича і домінування донецьких кадрів у керівництві силових органів.

Обличчя полковника й ту особливу жорстокість, з якою він підходив до власних обов’язків, знали чи не усі протестні групи: футбольні фанати, «Дорожній контроль», націоналісти, захисники української мови і політрепресованих, афганці, віруючі, борці з нелегальними забудовами, невдоволені мером-«регіоналом» Поповим, парламентська опозиція та інші.

Кусюк завжди був у самому вирі подій і швидко став достатньо впізнаваною (чи, як би зараз сказали, медійною) персоною. Хоча, у відповідь на прохання журналістів називатися і пред’являти службове посвідчення, полковник зазвичай ховався за спинами рядових.

Вимушено говорити на камеру Кусюк почав говорити вже під час Євромайдану, тобто тоді, коли коментарів було не уникнути. Й коли виявилася задокументованою його особиста причетність до багатьох злочинів.

Він «засвітився» під час провокації біля КМДА у жовтні 2013-го, коли першим почав кидати димові шашки у натовп. Це він безпосередньо командував «зачисткою» студентів біля Монументу Незалежності.

Його бачили й 1 грудня на Банковій. Фіксували, як він командував штурмом Майдану в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року зі сторони Європейської площі.

«Я прийняв», — відповідає він у відомому радіоперехваті, після того як йому доповідають «Майдан зачищено. Як прийняв?». На відзнятому ж тієї ночі відео добре видно, як він (єдиний без шолома й обладунків) особисто керує «беркутівцями».

Вже наступного ранку у відповідь на пряме питання, чи це його бійці застосовували насилля, Кусюк хитав головою: «Є ж «Беркут».. «Беркута» багато». А на прохання уточнити щодо наказу «бити людей» обурювався: «Цього не може бути».

За кілька днів, а саме 5 грудня, він відхрестився від звірячого побиття студентів, і взагалі заявив, що жодного «побиття» тієї ночі не було.

«Ніхто наказу не давав… Майдан команду розганяти ніхто не давав», — заперечував очевидні факти Кусюк й переходив на особисті образи: «Це ви».

Однак при цьому осікся: «Що ви спрашуєте?…у Вас відео є, що ви спрашуєте ще!».

Але коли йому показали відео, він «не впізнав» ні себе, ні свого підлеглого, командира 3-ої роти київського «Беркуту» Євгена Антонова: «Не видно».

Досі не з’ясованою є вірогідна причетність Кусюка до сутичок на Банковій, коли дуже подібний до нього чоловік (щоправда, у цивільному й цього разу без рації) супроводжував той самий загадковий бульдозер, яким провокатори пішли на таран міліцейського кордону, і вів за собою невідомих радикалів. «На штурм!», — закликав той чоловік, схожий на Кусюка.

На журналістський запит до уряду з проханням надати записи з камер зовнішнього спостереження з метою кращої ідентифікації «вусатого полковника», у Азарова тоді не відповіли.

У свою чергу, полковник стверджував, що сам він тоді перебував на подвір’ї у Кабінеті міністрів.

Джерело: http://espreso.tv/article/2017/06/13/polkovnyk_kusyuk_scho_vidomo_pro_golovnogo_speca_z_rozgonu_mityngiv

Комментировать

Войти с помощью: 
  Подписаться  
Уведомление о