Польські етнічні товариства як інструмент в «ополяченні»  населення області Генеральним консульством РП в м. Луцьк
Вата 13 Березня 2019 17:04Денис Діденко

Польські етнічні товариства як інструмент в «ополяченні» населення області Генеральним консульством РП в м. Луцьк

Останнім часом все більше українців починають шукати кращої долі за кордоном. Завдяки спрощеному перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС, спрощеним правилам працевлаштування, наданню низки переваг та можливостей для українців, що мають Карту поляка, Польща в цьому плані чи не найпривабливіша країна.

До речі, вигоди від отримання Карти поляка стосуються не лише прискореної процедури отримання польського громадянства (після року проживання його можна отримувати автоматично). Власник такої карти може без консульського збору отримати довготермінову національну польську візу, працювати у Польщі без дозволу на роботу, вести підприємницьку діяльність та здобувати вищу освіту у Польщі на таких самих засадах, що й громадяни Польщі.

Не дивно, що цей польський документ набуває все більшої популярності в останні роки. Однак, введені зміни до Закону «Про Карту поляка», зокрема, що стосуються громадянства, одночасно ускладнили пошук документів для доведення належності до польського народу. Претендентам на Карту поляка тепер недостатньо довести польське громадянство предків, а треба довести, що їхні предки мали польську національність. Разом з тим, існує ще один не хитрий спосіб: можна представити довідку від якоїсь організації чи товариства етнічних поляків в Україні, яка підтверджуватиме активну участь у діяльності з пропагування польської мови та культури упродовж останніх трьох років.

Так як довести польську національність справа не проста, то знайти керівника або представника пропольського етнічного товариства, діяльність якого координується Консульством Республіки Польща в Україні, та купити у них необхідну довідку – набагато легше. Як відомо, де є попит, там є і пропозиція. У Луцьку таку «послугу» надавала пані Катерина Яремко, яка була секретарем Товариства волинських артистів польського походження «Кресові барви». Вказана особа налагодила бізнес з продажу фіктивних довідок про членство в Товаристві, а також підроблених архівних довідок про польське походження бажаючим отримати Карту поляка, але відповідно тим, які не мають на це законних підстав.Отримавши завдаток на виготовлення таких довідок у розмірі близько 60 тис. грн., пані Яремко вирішила довідки не робити, а звільнитися та поїхати в Польщу з пристойним стартовим капіталом, певно для пошуку нових ідей для спекуляцій. Без сумніву, в Україні таких Катерин Яремко достатньо, і прикриваючись благими намірами, вони фактично продають державу Україна. Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку, виконуючи волю польського уряду, всіляко сприяє притоку перспективної молоді та кваліфікованої робочої сили в свою країну, однак мовчазне сприяння таким ділкам, лиш знецінює значення Карти поляка та українця, який її має. І тут варто пам’ятати, що приймаючи українців, поляки просто прирівнюють нас до повноцінних мігрантів і таким чином ніби виконують міграційну політику ЄС.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ