Простіше-простого: Названий найбільш легкий спосіб уникнути інсульту
Політика 20 Вересня 2018 19:33Марина Сейлор

Простіше-простого: Названий найбільш легкий спосіб уникнути інсульту

Щоденні прогулянки тривалістю хоча б по півгодини призводять до зниження ризику передчасної смерті від інсультів та роблять менш небезпечними наслідки крововиливів в мозок. Про це пише Neurology.

Фізична активність захищає мозок від хвороб і пошкоджень, констатують вчені з Готенбургского університету в Швеції. Повідомляється, що клітини тіла людини та інших живих істот потребують постійного притоку нутрієнтів і кисню для нормального життя. Багато з них здатні обійтися без кисню достатньо тривалий час, кілька десятків хвилин або навіть годин, але в кінцевому результаті недолік кисню призведе до руйнування мітохондрій, клітинних "енергостанцій", і інших збоїв у функціонуванні клітин, що призводить до їх масової загибелі.

Найбільш уразливими в цьому відношенні є клітини головного мозку — кисневе голодування вже через кілька хвилин викликає дуже істотні наслідки, які, як правило, не можна звернути. Такі зміни можуть відбуватися як під час "великих" інсультів, так і при менш серйозних проблемах з роботою кровоносних судин головного мозку.

Суннерхаген і її колеги виявили простий спосіб захисту від найнебезпечніших наслідків інсультів, аналізуючи інформацію, яка збирається клінікою університету під час лікування хворих, які нещодавно перенесли інсульт.

Сумарно за кілька останніх років туди потрапило близько 2300 пацієнтів, які нещодавно перенесли інсульт і що проходили курс реабілітації. Медики, крім відновлення функціонування мозку і кінцівок пацієнтів, систематично аналізували їх раціон, спосіб життя та інші фактори, можливо, пов'язані з виникненням проблем в роботі кровоносних судин головного мозку.

З'ясувалося, що головним фактором ризику в розвитку найважчих форм інсультів і всіх подібних нападів було відсутність фізичної активності і сидячий спосіб життя. В середньому такі люди в 1,2 рази частіше страждали від інсультів, ніж їх однолітки, що на постійній основі займалися спортом.

Як кажуть лікарі, більшості неприємних наслідків крововиливів в мозок вдається уникнути, витрачаючи приблизно чотири години на тиждень або по півгодини в день на прогулянки і легкі вправи. Але в той же час вчені говорять, що фізична активність - це головні або навіть єдині причини того, чому активні люди рідше страждають від важких форм інсультів.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/publishing/178657-proshhe-prostogo-nazvan-samyjj-legkijj-sposob-izbe.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ