Вата 13 Грудня 2017 7:09Кузьмич Ірина

Провал чи нова ера? Що буде з біткоіном

Ще на початку року один біткоін не коштував і тисячі доларів, то вже восьмого грудня електронна валюта встановила історичний максимум, подолавши позначку в $ 18 тисяч. Зростання різке, однак не стійке: наступного дня біткоін впав майже на 12%-нижче $ 14 тисяч, а 11 грудня знову злетів до 18 тис.

У чому ж причина такого стрімкого зростання валюти, і чи є майбутнє у біткоіну.

Біткоін - це цифрова віртуальна валюта. Це одночасно і платіжна система, і назва грошової одиниці. У неї немає купюр і банкнот, а всі транзакції проводяться виключно в мережі.

На сьогодні біткоін - перша за капіталізацією криптовалюта шоста серед світових валют . За обсягом грошової маси він обійшов російський рубль, фунт і південнокорейський вон. Загальна капіталізація валюти перевищила вже $300 млрд. Згідно з прогнозами, 99% біткоінів буде видобуто до 2034 року і, як наслідок, у міру зростання попиту його вартість має тільки зростати.

Наприклад, перший біткоіни-мільярдер Кемерон Уінклвосс прогнозує двадцятикратне зростання курсу криптовалюта. Він заявив, що поточні рекордні показники - тільки початок.

"Ми вважаємо, що біткоіни - руйнівник золота. На нашу думку, в майбутньому курс криптовалюта виросте в 10-20 разів", - вважає він.

Однак, курс біткоіну залежить від балансу попиту і пропозиції, а також психології мас, тому зазнає спекулятивних впливів. Тобто у нього немає реальної матеріальної вартості, він не підкріплений золотом або нафтою. Курс біткоіну -штучний. Він може як різко рвонути вгору, так і обрушитися.

Тому експерти акцентують увагу на всіх класичних рисах фінансового "міхура" системи біткоіну, який рано чи пізно повинен лопнути.

Крім того, поки правова основа біткоіну в світі неоднозначна - у ряді держав він заборонений, в ряді є законним платіжним засобом. Статус електронної валюти не врегульовано і в Україні, хоч і це не робить її незаконною.

Схожі статті