Політика 25 Листопада 2017 17:19Mikel

Путч в «ЛНР»: за ким залишається контроль над угрупованням?

Источник

В окупованому Луганську триває протистояння між лідером угруповання «ЛНР» Ігорем Плотницьким і так званим «керівником МВС ЛНР» Ігорем Корнетом. Центр міста й далі оточений військовими, а сторони конфлікту поступово викладають один на одного компромати. За ким залишається контроль над угрупованням — поки що не зрозуміло.

Як і напередодні, частина центру Луганська залишається перекритою озброєними людьми. Також місцеві жителі розповідають, що в місті досі не працюють місцеве телебачення і радіо, підконтрольні Плотницькому. Тож багато хто просто не розуміє, що відбувається.

«Погано, що відключили. Новин ніяких не знаємо!» — відповідає перехожа журналістам «Донбас Реалії».

«Погано. Нема новин. Сидиш, як незрозуміло де. Сяк-так "ЛОТ" (луганський обласний телеканал, що працює з вільної частини Луганщини. — Ред.) показує. Доводиться з того боку слухати, що в нас відбувається», — говорить інша луганчанка.

«Нам нагадало той час, коли в місті взагалі нікого не було», — каже ще один перехожий.

З Корнетом треба закінчувати — Плотницький

Однак частково місцевий телеканал «Луганськ – 24» все ж працює. Щоправда, його діяльність обмежується викладенням на свій YouTube-канал коротких роликів. У них самоназвані чиновники місцевого рівня один за одним виступають на підтримку Плотницького. Саме на цьому каналі вранці з’явилося відео зустрічі Плотницького із призначеним день тому так званим «в.о. міністра внутрішніх справ» угруповання «ЛНР» Володимиром Черковим.

Плотницький дає доручення «розібратися» з Корнетом

На цій зустрічі Ігор Плотницький звинуватив Ігоря Корнета в спробі влаштувати «державний переворот» в угрупованні й дав доручення разом із так званою «генпрокуратурою ЛНР» взятися за Ігоря Корнета.

«Там усі ці інсинуації треба закінчувати. З Корнетом та всіма його виступами. Легітимний чи не легітимний — суд крапку в цьому поставив. Мені здається, що ми недооцінили ту кількість і склад, уже можна говорити, злочинів, які здійснював колишній міністр внутрішніх справ. Піти на таку авантюру, як спроба державного перевороту… За цим ховається щось більше», — заявив Ігор Плотницький.

Однак незабаром на одному з YouTube-каналів з’явилося відео захоплення невідомими людьми будівлі так званої «прокуратури ЛНР». На ньому видно, як озброєні люди вивели з будівлі і відвезли в невідомому напрямку так званого «генпрокурора ЛНР» Віталія Подоброго. Саме він два дні тому зачитував рішення так званого «суду» бойовиків про відсторонення Корнета з посади.

«Генпрокурора ЛНР» виводять з будівлі прокуратури
«Генпрокурора ЛНР» невідомі у балаклавах і з білими пов'язками саджають у машину

Нам допомагають дружні органи правопорядку «ДНР» — Корнет

Сам Ігор Корнет заявив, що наразі в Луганську триває спецоперація зі знищення залишків диверсійно-розвідувальної групи, а також нейтралізація груп впливу українських спецслужб, які, мовляв, дісталися в найвищі органи влади «ЛНР». За його словами, більшість із них уже затримано, але операція триватиме до кінця тижня.

Ігор Корнет також підтвердив, що йому допомагають силовики з угруповання «ДНР».

«У цій ситуації нам допомагають наш дружній народ і дружні органи правопорядку "Донецької народної республіки"», — розповів Ігор Корнет.

Ігор Корнет

Також на сайті так званого «МВС ЛНР» з’явилося одразу два відео з компроматом на оточення Плотницького. Зокрема, на відео двоє людей розповідають, що їх у 2016 році найняв керівник особистої охорони Плотницького Євген Селівестров, аби вони вбили Геннадія Ципкалова — на той момент так званого «голову ради міністрів ЛНР».

Людина, що називає себе Володимиром Борчуком, розповідає про інсценування «держперевороту» в «ЛНР» 2016 року

Вони підготували зброю і вибухівку для замаху, але наказу ліквідувати Ципкалова не було. Незабаром вони дізналися, що Ципкалова звинуватили в спробі «держперевороту», підкинувши йому ту саму зброю.

«На відео я впізнав свій автомат з характерними прикметами, який я особисто завантажував у автозак "генпрокуратури". Як відомо, Ципкалова виявили мертвим у будинку уряду. Таким чином, план його усунення було реалізовано», — розповів чоловік, який представився на відео Володимиром Борчуком.

Напередодні Ігор Корнет в своєму відеозверненні звинуватив оточення Плотницького в інсценуванні «державного перевороту» 2016 року і хотів «порушити кримінальні справи» проти кількох незаконних посадовців угруповання — керівника «адміністрації» Плотницького Ірину Тейцман, начальника охорони Євгена Селівестрова і керівників так званої «генпрокуратури». Але Плотницький заперечував.

Сьогодні ввечері ватажок угруповання «ЛНР» зустрівся з журналістами.

Ігор Плотницький під час прес-конференції в Луганську, 22 листопада 2017 року

Він спростував чутки про свій від’їзд до Росії. І вкотре звинуватив Корнета в спробі влаштувати «державний переворот».

 

Схожі статті