Вата 3 Лютого 2021 7:35Марина Сейлор

Росія встановила у Сирії пам’ятник васалу Золотої Орди

Військовослужбовці Збройних сил Російської Федерації на базі ВКС РФ «Хмеймім» у Сирії відкрили пам’ятник канонізованому Російською православною церквою князю Олександру Невському, який, за сумісництвом, також був васалом Золотої Орди. Про це інформує ресурс Духовний фронт.

Відкриття меморіалу присвятили Дню зняття блокади Ленінграду, який росіяни традиційно відзначають 27 січня. Урочиста церемонія пройшла за участі духовенства РПЦ.

Заступник командувача угруповання військ РФ в Сирії з воєнно-політичної роботи контр-адмірал Ігор Курочкін зазначив, що «Олександр Невський успішно протистояв спробам католицького Риму включити Русь у західну коаліцію проти Золотої Орди. Князю вдалось дипломатичними засобами запобігти навалу кочівників і не піддатись на провокації папського престолу».

Офіцер переконаний, що саме Європа загрожувала руській державності, а от Золота Орда, на противагу, прихистила свого вірного васала, який «став героєм минулого», здобувши перемогу над шведськими та тевтонськими лицарями.

2021 рік став у Росії роком вшанування князя та підданого Золотоординської держави, оскільки у ці дні виповнюється 800 років з дня народження Невського.

Зазначимо, у Російській Федерації виділено чималу суму грошей на створення в соціальній мережі Instagram «блогу Олександра Невського». На думку розробників, проект повинен сформувати у цільової аудиторії «правильні» уявлення про історію Росії та «підвищити престиж російської держави».

При цьому, росіяни назавжди мають забути факт отримання Олександром Невським у вересні 1246 року від монголів Тверського князівства та процес переговорів з Огул-Гаймиш, регентшою Монгольської імперії, в результаті яких князь отримав великокнязівський стіл із південною Руською землею.

Той факт, що пам’ятник васалу Золотої Орди відкрили саме у Сирії, теж варто сприймати досить критично. Адже сирійська кампанія татаро-монголів написала чимало кривавих сторінок історії для місцевих народів. Тому, вшанування одного з золотоординських підданих виглядає не зовсім коректним.

Втім, коректність, дипломатичність та здоровий глузд не відносяться до тих сил, які можуть спинити вірусне поширення російських «скрєп і духовності».

Джерело: https://sprotyv.info/analitica/rosiya-vstanovila-u-sirii-pam-yatnik-vasalu-zolotoi-ordi

Схожі статті