СБУ блокувала діяльність транснаціонального хакерського угруповання. ФОТО
Україна 18 Лютого 2021 9:02Марина Сейлор

СБУ блокувала діяльність транснаціонального хакерського угруповання. ФОТО

Кіберфахівці СБУ заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання. Багаторівнева масштабна спецоперація проводилась у межах міжнародного співробітництва із компетентними органами США та Франції, повідомляє пресцентр спецслужби.

Кіберфахівці СБУ зафіксували, що з вересня 2020 року цими хакерами було уражено понад 150 компаній країн Європи та США. Збитки від діяльності угруповання становлять понад 80 млн. доларів США.

У ході кіберрозслідування співробітники спецслужби встановили, що на території України діяла група осіб, яка використовувала шкідливе програмне забезпечення «Egregor». За його допомогою хакери: здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній; викрадали персональні дані їх клієнтів і працівників; викрадали інформацію щодо фінансових показників і технологічних розробок; блокували роботу вебресурсів.

Потім зловмисники вимагали значні суми грошей, здебільшого у криптовалюті, за дешифрування уражених комп’ютерних мереж та нерозголошення викрадених конфіденційних даних.

У лютому 2021 року правоохоронці припинили діяльність зловмисників. Під час слідчих дій вилучено комп’ютерну техніку із вірусом «Egregor», інформацією про уражені комп’ютерні мережі та інші беззаперечні докази протиправної діяльності.

Учасникам вказаного хакерського угруповання, у тому числі організатору, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Джерело: https://sprotyv.info/photo/sbu-blokuvala-diyalnist-transnacionalnogo-hakerskogo-ugrupovannya-foto

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ