Світ 24 Березня 2020 21:19Марина Сейлор

СБУ показала, як польські ультраправі підпалювали угорський центр в Ужгороді: опубліковано відео

Служба Безпеки України опублікувала відео, на якому видно, як двоє представників польських ультраправих організацій намагаються підпалити будівлю Угорського товариства культури в Ужгороді. Один з них кинув пляшку з коктейлем Молотова, інший відеофіксував підпал.

Відео опубліковано на каналі СБУ в YouTube.

У межах розпочатого кримінального провадження СБ України здійснило комплекс оперативно-розшукових заходів. Співробітники спецслужби встановили причетність до підпалу будівлі двох громадян Польщі, які входять до праворадикальної організації Фаланга. Учасники цієї структури брали участь  у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків угруповань «ЛНР» і «ДНР».

Українські правоохоронці ідентифікували цих людей через камери відеоспостереження, встановили мобільні телефони, з яких вони координували свої дії, автозаправну станцію де вони купували пальне для підпалу, коли перетнули кордон з Україною. Під час досудового слідства було встановлено, що організував підпал третій учасник польської праворадикальної структури.

Усі матеріали українська сторона передала через Генеральну прокуратуру України до Генеральної прокуратури Польщі. Польські правоохоронці  затримали трьох зловмисників.

Суд у Кракові визнав фігурантів винними у вчиненні злочину. Організатора засуджено до трьох років позбавлення волі, виконавців до менших термінів.

Джерело: https://sprotyv.info/video/sbu-pokazala-yak-polski-ultrapravi-pidpaljuvali-ugorskij-centr-v-uzhgorodi-opublikovano-video

Схожі статті