Прес-релізи 1 10 Липня 2024 10:26Марина Сейлор

СЕС для підприємств і домогосподарств: чим може допомогти держава?

Замовити власну сонячну електростанцію — це можливість більш впевнено дивитись у майбутнє та знизити свою залежність від централізованого енергопостачання. Але це потребує дуже великих інвестицій, то чим може допомогти держава

Будівництво сонячних електростанцій під ключ у Києві та області дозволить знизити навантаження на загальну енергосистему шляхом розвитку децентралізованої генерації, а власникам СЕС — досягти якщо не повної, то значної енергонезалежності. При цьому зробити це цілком можливо в дуже стислий термін, домашню сонячну установку потужністю до 10 кВт можна змонтувати протягом 2-3 днів. Але є один суттєвий момент — це висока вартість обладнання для сонячних електростанцій і тут можна розраховувати на певну підтримку від держави.

Замовити власну сонячну електростанцію: варіанти допомоги від держави

В умовах жорстокого дефіциту генеруючих потужностей уряд намагається вирішити завдання енергопостачання шляхом розвитку децентралізованої генерації, у тому числі — шляхом різних форм стимулювання встановлення сонячних електростанцій. Насамперед — коштом надання різноманітних дотацій та субсидій:

  • Для промислових підприємств — закупівля обладнання для сонячних електростанцій може бути здійснена в кредит у рамках держпрограми підтримки бізнесу 5-7-9. Ця закупівля визначається як придбання засобів виробництва для розвитку виробничих потужностей. У рамках кредиту підприємство терміном на 5 років може отримати на сонячну електростанцію кошти у розмірі до 150 млн гривень. Процентна ставка становить 7%, але вона може бути знижена до 5% за умови створення нових робочих місць — за кожне нове місце мінус 0,5 відсоткової ставки. Як заставу банк готовий прийняти обладнання, яке закуповується для СЕС. Прогнозована окупність — близько 4 років, але що найважливіше — це відпрацьований алгоритм отримання кредитних коштів, весь процес оформлення документів займе не більше 2 тижнів.
  • Для багатоквартирних будинків — держава через Фонд енергоефективності готова надати до 1 мільйона гривень для встановлення сонячної електростанції, яка працюватиме на покриття власного споживання. Щоправда, сума, яку надає держава, не може покривати понад 70% від загальних витрат, тому ОСББ доведеться шукати достатньо значну суму. Важлива вимога до проєкту СЕС — це обов'язкова наявність системи накопичення енергії, її місткість розраховується зі співвідношення 1 кВт-год за кожен 1 кВт потужності. Мінімальна потужність СЕС для ОСББ — 3 кВт. Перед отриманням компенсації будинок має обов'язково отримати сертифікат енергоефективності.
  • Для приватних домовласників — уряд розпочинає програму, яка за своєю суттю та алгоритмом застосування повторює «теплі кредити». Але якщо раніше держава в деяких випадках покривала до 70% позикових коштів, то зараз вона готова тільки виплачувати відсотки за кредитом. Розмір суми, яку може отримати домовласник для встановлення сонячної електростанції — до 480 тисяч гривень, при цьому він може закуповувати лише обладнання, яке пройшло сертифікацію в Україні. Дозволяється встановлювати лише гібридні СЕС, що мають акумуляторну групу. Місткість якої визначається виходячи зі співвідношення — на 1 кВт потужності — 1 кВт-год місткості накопичувача. Обмеження за потужністю для СЕС — не більше 10 кВт, сонячна установка може працювати на покриття власного споживання, а надлишки реалізовувати за системою Net Billing.

У сучасних умовах СЕС для підприємств і домогосподарств https://rayton.com.ua/ — це реальна можливість пережити зиму, що настає, з мінімальними проблемами.

Схожі статті