Каталог М81 24 Квітня 2018 11:20slovotkach

Що буде за несплату проблемного кредиту?

Ринок кредитування активно розвивається в Україні в останні роки. Незважаючи на безліч можливостей, які відкривають доступні практично кожній людині кредити, використання подібної банківської послуги може обернутися великими фінансовими проблемами. Кредити видаються населенню на будь-які потреби. Однак, часто трапляється так, що у клієнта банку різко погіршується фінансове становище. У таких ситуаціях іноді просто немає можливості внести черговий місячний платіж, а позичальник починає замислюватися про те, як можна швидше позбутися від непосильного боргу. Особливо ця проблема актуальна для позичальників, які брали валютні кредити за старим курсом.

Що може бути за несплату

В кожному кредитному договорі передбачена дата, до настання якої позичальник повинен внести мінімальний щомісячний платіж. Якщо банк вчасно не отримує кошти, то виникає прострочення оплати боргу. Як тільки виникає прострочення, на тіло кредиту налічується збільшена відсоткова ставка, а деякі банки встановлюють додаткові фіксовані штрафи за прострочення. Якщо є можливість погасити кредит вчасно, то краще зробити це, оскільки можна значно переплатити. Через кілька днів після прострочення боржника починають дзвонити з банку. Якщо позичальник йде на контакт, то його просять дати обіцянку сплатити борг в найближчі дні. Зі збільшенням терміну прострочення дзвінки стають все настирливіше. Боржників, які зовсім не йдуть на контакт з банком, може спробувати знайти колекторська служба або працівники служби безпеки банку. Якщо колектори діють в рамках закону, то зробити боржнику вони особливо нічого не можуть, але їх діяльність може вибити його із зони комфорту. Колектори можуть приходити додому, дзвонити родичам, знайомим або на роботу. Якщо боржник не йде на компроміс, то фіналом може стати судовий процес.

Що робити при виникненні прострочення

Ще можна отримати реструктуризацію кредиту. Якщо платити нічим, то краще так і сказати співробітникам банку. Як правило, вона йдуть назустріч боржнику. Шляхом переговорів можна домогтися реструктуризації, а також зупинити нарахування штрафних відсотків. Однак, якщо кредит прострочений на тривалий термін, то краще продовжувати ховатися від банкірів або заявити про готовність повернути борг після судового рішення. Справа в тому, що суд зобов'яже боржника заплатити куди менше, ніж нарахує банк, а якщо судитися банку буде не вигідно, то рано чи пізно борг швидше за все спишуть.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ