Однією з поширених проблем, що виникають під час догляду за квітами, є надмірний полив рослин водою. Симптомами перезволоження ґрунту можуть бути потемнішання або опадання листя, поява моху на землі. Є кілька способів, які допоможуть врятувати квіти, інформує Ukr.Media.

Прибрати рослину від яскравого світла і спеки

Першим кроком до порятунку стане перенесення горщика з квіткою у прохолодне місце, розташоване у затінку. Враховуючи, що рослина дихає не лише корінням, але і листям, після надмірного поливу їй вкрай необхідне свіже повітря.

Сонячні промені та батареї опалення створюють згубний парниковий ефект. У такому середовищі починають активно розвиватися грибкові або бактеріальні мікроорганізми. Тому горщик необхідно прибрати від яскравого світла і спеки.

Виключити наявність протягу

Залиту кімнатну квітку слід тримати у захищеному від протягів місці. Якщо вона у такому ослабленому стані потрапить під потік холодного повітря, то отримає ще один стрес, і у результаті цього почне жовтіти або навіть скидати листя.

Завдана шкода може надалі проявитися відсутністю квітнення протягом усього наступного сезону.

Злити всю воду з піддонів

Якщо ви налили зайву кількість рідини у горщик, то обов'язково звільніть піддони від неї, коли вона у них стече. Застій зайвої вологи призводить до загнивання коріння.

Просушити та полити слабким розчином марганцівки

Наступним кроком до порятунку залитої квітки стане просушування. Очищаємо її коріння від вологого ґрунту, а грудку землі, що залишилася, обгортаємо паперовими рушниками, після чого чекаємо, коли вони поглинуть вологу.

Після цього промоклі рушники замінюємо на нові, щоб висушити ґрунт і коріння до стану незначної вологості. Якщо гнилі на корінні немає, то просушену рослину, оброблену розчином марганцівки, можна повернути у горщик із трохи вологою та розпушеною землею.

Дістаємо рослину з горщика

Якщо просушування квітки не допомогло, доведеться діяти в інший спосіб. Насамперед, дістаньте її з горщика та огляньте коріння, щоб зрозуміти, наскільки сильно воно пошкоджене.

Зіпсовані гниллю корінці помітні відразу. Вони починають розшаровуватися, а якщо потягнути за них двома пальцями вниз, то сповзе темно-сіра або коричнева шкірка, під якою залишиться пучок жорстких світлих судин.

Максимально звільняємо коріння від землі

Дістаючи рослину з горщика, важливо не пошкодити крихку кореневу систему. Грудку землі разом із корінням покладіть у відро з теплою водою і помийте рослину.

Після цього заберіть землю, а якщо частина грудок не знімається руками, то зріжте їх ножицями.

Видаляємо гнилі корінці

Промийте коріння під проточною водою, а потім зріжте ті, що загинули, чистими ножицями до здорової тканини. Це обов'язково потрібно зробити, адже згнилі частини є джерелом інфекції.

Потім вціліле коріння на двадцять хвилин замочіть у слабкому розчині марганцівки або у розчині фундазолу (розмішайте в одному літрі води два грами суспензії).

Присипаємо місця зрізів вугіллям

Обрізання коріння завжди травмує рослину, а незалікована рана стає однією з причин загибелі квітки. Щоб запобігти втраті вологи та запобігати загниванню, використовуйте подрібнене деревне вугілля.

Нанесіть його на нижню частину обрізаного коріння, після чого поставте рослину у новий горщик. Якщо деревного вугілля немає, замініть його на активоване вугілля, придбане в аптеці.

Пересаджуємо у нову землю

Якщо коріння квітки зменшилося, використовуйте для пересадки ємність з меншим об'ємом. Якщо ж ви вирішили зберегти старий горщик, то перед посадкою помийте його з милом. Стару землю висушувати не потрібно. Краще використовувати новий ґрунт, щоб уникнути зараження.

Пересаджену рослину приберіть на тиждень у притінене місце, щоб захистити від сонячних променів. Вперше після пересадки квітку потрібно полити через два-три дні. Підживити її слід через півтора місяця, щоб рослина адаптувалася і відновила зростання.

Під час поливу додаємо Фітоспорин

Щоб у пересадженої рослини покращився імунітет і відновилися процеси обміну, використовуйте для поливу воду з додаванням Фітоспорину. Цей препарат захистить її від повторного зараження і шкідливих мікроорганізмів.

Для обробки кімнатних рослин від бактерій та грибків розчиніть дві краплі речовини в одній склянці води. Фітоспорин достатньо використовувати раз на місяць.

Іноді квітникарі затягують порятунок залитих рослин, вважаючи, що незапланована пересадка зашкодить їм. Однак перезволоження є більш шкідливим, ніж переміщення у нову ємність.