Прес-релізи 30 Березня 2021 13:15Марина Сейлор

Що вибрати для будівництва: двутавр або швелер

Двотавр і швелер являють собою сталеві балки фасонного металопрокату. Найчастіше виготовляються з чорного металу. Обидва види гарячекатаних профілів широко використовуються у важкій промисловості, машинобудуванні, будівництві та сільському господарстві. Вироби мають високу міцність і стійкість до навантажень завдяки способу їх виготовлення та профілю перетину.

Двотавр - довгий прокатний виріб з формою поперечного перерізу у вигляді букви Н

Двотаврова балка - силовий елемент будь-якої конструкції. Дуже стійка до вертикальних навантажень.

Швеллер или двутавр: что лучше, сравнение, преимущества и недостатки

Двутаври використовують в якості несучих елементів конструкцій. Найчастіше міцні та масивні двотаврові балки застосовують при зведенні великих будівельних об'єктів, для створення перекриттів, що зазнають високих навантажень. Добре витримують як статичні, так і динамічні навантаження. Незамінні при будівництві мостів, тунелів, підземних паркінгів і багатоповерхових будівель.

Швелер - металопрокат з П-подібною формою поперечного перерізу

Форма поперечного перерізу забезпечує стійкість балки до вигину і кручення. Використовують для армування бетонних конструкцій, створення каркасних будівель, при виробництві промислового обладнання.

Швеллер или двутавр: что лучше, сравнение, преимущества и недостатки

Швелер популярний в приватному будівництві, тому що добре витримує навантаження і зручний в монтажі. Служить додатковим елементом посилення опорної конструкції.

Правильний інженерний розрахунок  визначає, скільки і яких підсилювальних елементів повинно бути використано. Від цього залежить міцність, довговічність і безпека будівлі, а також вартість будівництва об'єкта.

Двотавр і швелер, як армувальні елементи, забезпечують опорну здатність споруди

Призначення цих балок різне. Двутаври приймають на себе все навантаження, а швелери допомагають його рівномірному розподілу в будовах. Для перекриттів, що зазнають великих навантажень, використовують двутаври. На опорні властивості цих виробів впливають:

  • розміри поперечного перерізу;
  • марка стали, з якої вона виготовлена;
  • довжина прольоту балки;
  • напрямок і характер навантаження.

Вибір необхідної кількості двотаврових балок, що забезпечують надійність перекриття, залежить від величини навантаження. За таблицями сортаменту підбираються розміри  балки, відповідні навантаженню.

Актуально поряд з двотавровими балками застосування швелерів

При великій площі перекриття або в довгому тунелі простір між прольотами раціонально посилити швелерами, скоротивши тим самим кількість важких двотаврових балок. Це полегшить конструкцію і здешевить будівництво.

Профіль перетину двотаврової балки дозволяє стикувати плити посередині полиці двутавра і навантаження на балку розподіляється рівномірно.

Швелери універсальні при малому будівництві

У різного виду конструкціях, що не несуть великих навантажень, віддають перевагу швелеру. Він ідеально підходить:

  • для створення каркасів;
  • будівництва невеликих перекриттів приватних будівель;
  • виготовлення альтанок, сходів, пандусів.

Завдяки своїй формі металевий канал забезпечує щільне примикання елементів конструкції, що гарантує міцність будови. Споруда з нього легше і дешевше. Правильно обрані параметри перетину балки забезпечать надійність конструкції.
Вибір елементів опорних конструкцій повинен бути заснований на правильному інженерному розрахунку, з урахуванням переваг і недоліків певного виду металопрокату. Тоді застосування його буде доцільним.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ