Слідчими Донецької поліції затриманий учасник бандформування “Оплот”
Політика 25 Березня 2017 11:56Андрей Токарь

Слідчими Донецької поліції затриманий учасник бандформування “Оплот”

В ході оперативно-профілактичного відпрацювання співробітники Селидівського відділення поліції виявили 24-річного чоловіка, який тривалий час знаходився в рядах збройних сил фейкової республіки «ДНР».

Співробітники кримінальної служби встановили, що 24-річний місцевий житель з травня 2014 по лютий 2015 року “служив” в рядах терористів.

Молодик розповів, що мешкав в Донецьку із матір’ю, ніде не працював, тому гостро потребував грошей. В травні 2014 року він проходив площею і побачив намет із листівками, в яких було написано, що до підрозділу «Оплот» проводиться набір чоловіків різного віку.

Також була обіцяна зарплатня – 15 тисяч російських рублів. Хлопцю така пропозиція здалася привабливою і вже наступного дня той відніс свої документи до комісаріату «ДНР».

Молоду людину одразу ж було прийнято на службу у мотострілкову роту на посаду «стрільця». Йому видали форму камуфляжного кольору з відзнаками батальйон «Оплот» та дали позивний «Чико».

Протягом двох тижнів він проходив курс молодого бійця, де «командири» навчали новобранців прийомам рукопашного бою, подоланню смуг перешкод, стрільбі та тактиці ведення бою.

Після закінчення навчального курсу новоспеченому бойовику видали автомат Калашнікова, і він почав нести службу на КПП бази, на якій здійснювалась підготовка терористів, – повідомили у поліції області.

“Я проживав в казармі, яка перебувала на території бази. Службу ми несли по 2 години, а 4 – відпочивали. З території бази нас не випускали. У вільний від чергувань час ми займалися тактичною і вогневою підготовкою, а також вивчали прийоми рукопашного бою. Всі заняття з нами проводив старшина з позивним «Кобра». Ще нас часто вивозили на закритих бусах до великих супермаркетів у м.Макіївка, де потрібно було контролювати територію і не пускати до магазинів інкасаторів”, – розповідає 24-річний терорист.

Також молодик зізнався, що за весь час перебування на службі у «ДНР», грошей йому жодного разу не заплатили.

Розчарувавшись в ідеях, які «сповідувало» командування терористів, в лютому 2015 року молодий чоловік здав зброю та повернувся до матері, яка проживала в Донецьку. Дізнавшись про терористичну діяльність сина, жінка порадила йому на якийсь час сховатися в бабусі, що мешкає в місті Селидовому, і той переїхав жити до літньої родички.

До того часу, як правоохоронці виявили бойовика, він вів прихований спосіб життя, ніде не працював, а на вулицю виходив тільки вночі.

“Зараз я розумію, що скоїв велику помилку. Мені потрібні були гроші, заради яких довелося поступитися деякими життєвими принципами. Я розкаююся в своєму вчинку”, – зазначає затриманий.

За даним фактом правоохоронцями відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Таким чином, колишньому бойовику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Джерело: http://www.unews.info/2017/03/slidchimi-donecko%d1%97-polici%d1%97-zatrimanij-uchasnik-bandformuvannya-oplot/
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ