Прес-релізи 25 Травня 2021 12:40Марина Сейлор

Сорти китайського чаю

Виділяють 6 основних сортів китайського чаю

  • Зелений чай - найніжніший у обробці, тому чайний напій виходить найбільш наближеним за хімічним складом до молодого, не зірваного листа 
  • Червоний чай - у нас він відомий як чорний чай. Червоний чай зміцнює імунітет і дає прилив сил і бадьорості
  • Білий чай - проходить невелику обробку і вважається лікарським чаєм,
  • Жовтий чай - це зелений чай, але пройшов через процедуру томління. М'якший, ніж зелений
  • Чорний чай - має незвичайну технологію виробництва. Найвідоміший чорний чай - пуер, виготовляють тільки з сировини чайних кущів і дерев провінції Юньнань за двома різними технологіями: шу і шен чай пуер.
  • Улун - складний у виготовленні чай, що володіє яскравими фруктовими або квітковими ароматами. Дуже смачний і різноманітний. Улун містить велику кількість поліфенолів, тому в дієтології.

Як вибрати і зберігати китайський чай

Насамперед, зверніть увагу на чаїнки. Листя повинні бути скручені і зберігати цілісність. Не повинно бути ніякого чайного пилу, гілочок. 

Чай має приємний аромат, без запахів "хімії" або ароматизаторів. Термін зберігання чаю до року, інакше ви купите вже старий, затхлий чай.

Після покупки зберігайте чай в склі або кераміці, без доступу світла, повітря і вологи. Інакше листя вберуть сторонні запахи, може навіть розвинутися цвіль.

Користь китайського чаю

Китайський чай володіє унікальним складом, набором масел, речовин і вітамінів, сприятливо впливають на організм людини. Китайський чай надає тонізуючий ефект і бадьорість, має заспокійливу дію і зміцнює імунітет, дубільні речовини очищують від радіоактивного випромінювання. Чай зміцнює стінки судин, нормалізують роботу нервової системи;

Правила вживання китайського чаю

  • Пийте чай гарячим, відразу після заварювання, чим довше чай стоїть, тим менше поживних речовин залишається. Ідеально випити чай протягом 30 хвилин після заварювання.
  • Не пийте міцний чай. Оптимальний розрахунок 4 грами на чашку 250 мл. У Китаї радять не перевищувати щоденну норму - 12-15 грамів.
  • Кращий час для чаю між прийомами їжі. Чай на голодний шлунок може позбавити вас апетиту, після їжі впливає на травлення.

Китайський чай має набор корисних властивостей, бадьорить, зміцнює імунітет, тонізує. Китайський чай - це перш за все висока якість продукту, що може стати вам гарним помічником у догляді за своїм здоров'ям. Чайна церемонія може стати гарною звичкою для кожної людини, способом зупинитися, поміркувати та розслабитись у активному життєвому ритмі.

Схожі статті