Світ 9 Квітня 2020 14:35Mikel

США не дозволили Росії створити «ополчення» на півночі Сирії

Спроби Росії по формуванню «збройного ополчення» для охорони військових об'єктів на півночі Сирії натрапили на неприйняття США.

Тиск і погрози дозволили американцям зруйнувати російський «проект» в підконтрольних бойовикам сирійського крила терористів PKK - YPG районах на схід від річки Євфрат.

Як повідомляють місцеві джерела, російські військові намагалися привернути жителів населених пунктів Амуду і Таль-Тамро в провінції Хасеке для охорони військових об'єктів. У відповідь американці зробили серйозний тиск на ватажків терористів YPG / PKK, примусивши їх виступити проти російського проекту.

Американські військові почали також організовувати зустрічі з місцевою молоддю, агітуючи проти підтримку російських військових. Американці залякали сирійців, попередивши, що всі, хто встане на сторону Росії будуть в подальшому відправлені до Лівії в якості найманців. Після того, як число бажаючих брати участь в «збройному ополченні», не перевищило сто осіб, російська сторона відмовилася від проекту.

Хоча згідно з домовленістю в терористами YPG / PKK, російські військові зобов'язалися організувати військову підготовку всіх «новобранців» на півночі Сирії.

Слідом за початком Туреччиною операції «Джерело миру» (9 жовтня 2019 року) американські військові покинули кілька військових баз на півночі Сирії, які зайняли російські військові.

У наступні місяці Росія почала нарощувати військову присутність на схід від річки Євфрат. На сьогоднішній день в 18 точках провінції Хасеке, Ракка і Алеппо дислоковано близько 700 російських військових.

Неодноразові спроби російських військових зайняти район нафтових родовище в районі Румейлан на схід від міста Камишли наштовхувалися на протидію військ США.

Схожі статті