Війна, Вата, Події, Росія 8 Квітня 2020 10:01Mikel

США визнали терористами “Русскій імперський рух”

Держдепартамент США вніс «Русскій імперський рух» (РІД) в реєстр терористичних організацій. Про це йдеться в офіційній заяві держсекретаря США Майка Помпео.

За даними New York Times, це перший випадок в США, коли організацію прихильників переваги білої раси (білих супрематистів) визнають терористичною. Раніше в цей список американці вносили в основному ісламістські організації.

Держсекретар Майк Помпео і його координатор по боротьбі з тероризмом Натан Сейлз оголосили про крок, який забороняє американцям здійснювати будь-які угоди з цим угрупованням, і заморожує будь-які активи, які можуть бути в юрисдикціях США. Штрафи можуть також включати заборону на поїздки. Адміністрація США також наклала індивідуальні санкції на лідерів РІД - Станіслава Воробйова, Дениса Гаріева і Миколи Миколайовича Трущанова.

Помпео заявив, що у РІД є два тренувальних табори в Санкт-Петербурзі, які, ймовірно, використовуються для навчання веденню бою в лісових і міських умовах. Крім того, держсекретар США пояснив ролі лідерів руху: Станіслав Воробйов яляется засновником угруповання, Денис Гаріев - керівником воєнізованого підрозділу, а Микола Трущанов - координатором із зовнішніх зв'язків.

«Сполучені Штати вперше вводять санкції проти прихильників переваги білої раси. Це підтверджує, як серйозно адмінстрація чинного президента ставиться до цієї проблеми. Ми вживаємо заходів, які раніше не вводили при жодному президентові », - оголосив на брифінгу заступник держсекретаря з контртероризму Нейтан Сейлса (цитата Associated Press).

Представники «Російського імперського руху» беруть безпосередню участь в бойових діях на території України. Разом з партією «Батьківщина» вони створили рух «За Новоросію», займалися вербуванням та військовою підготовкою бойовиків в Петербурзі, а сформований під їхньою егідою батальйон «Імперський легіон» брав участь в боях в Слов'янську і Нікішине. Неодноразово і в публікаціях «Русского імперського руху» і в висловлюваннях його лідерів зустрічалися антиукраїнські судження. РІД-івці пропагують ідею створення так званої «Новоросії».

"Російське імперське рух", як стверджують офіційні представники США, проводить воєнізовану підготовку для неонацистів і прихильників переваги білої раси в Росії та інших країнах. У 2016 році РІД-івці проводили військове навчання двох шведів, які згодом зробили серію терористичних актів в шведському місті Гетеборг, в тому числі вибух бомби в кафе і спробу підірвати табір для біженців.

Схожі статті