Сценаристи за участі друзів Стуса розкажуть про фільм і книгу “Заборонений”
Культура 5 Вересня 2019 19:45Марина Сейлор

Сценаристи за участі друзів Стуса розкажуть про фільм і книгу “Заборонений”

В Інфоцентрі Музею Майдану відбудеться зустріч із однодумцями Василя Стуса та з авторами фільму, реклама якого давно на вулицях міст, а старт прокату – на цьому тижні.

Прогримівши по країні патріотичним бойовиком “Позивний Бандерас”, сценаристи Сергій Дзюба й Артем Кірсанов видають на оцінку публіки свій наступний доробок – художню біографічну драму.

Сценарій фільму про поета, перекладача та політв’язня Василя Стуса вони готували два роки, і ще рік обоє пропрацювати над одноіменною книжкою. Стверджують: “Росіяни ніколи не стидаються своєї брехні, а українці завжди сумніваються в своїй правді”, і намагаються це виправити.

ЗАПРОШУЄМО НА РОЗМОВУ про книгу, про фільм і про постать Стуса!

Спогадами роділяться:
Маргарита Довгань – журналістка, шістдесятниця, колега Василя Стуса.
Василь Овсієнко – політв’язень, учасник Харківської правозахисної групи, знайомий Василя Стуса та дослідник його творчості.
Артемій Кірсанов – сценарист фільму “Заборонений”.
Сергій Дзюба – сценарист фільму “Заборонений”.

Гасло релізу #ВсіХтоПротиТероруВстаньте його творці вважають актуальним посилом усім нашим співгромадянам, а судову справу Стуса порівнюють із нинішньою справою Сенцова.

Судячи з розданих інтерв’ю, сценаристи багато начиталися про героїв, над якими працювали, й уже збирають перші враження про свою роботу:

“Дисидент Василь Овсієнко після перегляду зізнався, що в якусь мить зловив себе на думці, наче знову бачить живого Стуса. А правозахисник Олесь Шевченко – що висунув би виконавця головної ролі на Шевченківську премію”, – розповів Артемій Кірсанов.

ВАСИЛЬ СТУС

За поетичну збірку відбув 5 років у в’язниці та 3 на засланні. Будучи звинуваченим у протирадянській агітації вдруге, марно намагався відмовитися від призначеного йому “незацікавленого” адвоката – Віктора Медведчука. Дістає максимально можливий термін, відбуваючи який, у 1985 році, помирає.

“1985 року його номінували на здобуття Нобелівської премії. Лобіював це президент міжнародного ПЕН-клубу Генріх Белль. Цього добивалась українська інтелігенція – сподівалися, це стане достатнім приводом для звільнення. Та кому в Радянському Союзі був потрібен в’язень-лауреат… Василя вбили у в’язниці в ніч на 4 вересня. Повідомили, що помер від раптової зупинки серця”, – журнал “Країна” наводить такі спогади Маргарити Довгань, яка три роки працювала зі Стусом в одному кабінеті. За її словами, медичний висновок про хворобу родичам так і не надали. Маргарита Довгань – буде учасницею нашої зустрічі в цю неділю.

На днях сумнозвісний адвокат і віднедавна Народний депутат України Медведчук сказав “Українській правді”, що на фільм не піде: “Він мене не цікавить. Як і сам Стус”.

Творці “Забороненого” закликають не бути, як Медведчук, і скористатися всеукраїнським прокатом. Передбачають, що в Росії фільм справді буде заборонений. А ми запрошуємо на зустріч із ними самими та з приятелями Василя Стуса.

Вхід вільний. Кількість місць обмежена. Просимо ЗАПИСАТИСЯ!

Відмічайтеся на сторінці події в мережі Facebook і отримуйте з її наближенням важливі оновлення та подробиці.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ